Лише два тижні минуло відтоді, як парламент скасував перехід на зимовий час. Спочатку рішення депутатів усі сприйняли схвально. Сьогодні ж чимало фахівців доводять: скасували не той час.
Про те, чи варто взагалі перекручувати туди-сюди стрілки годинників, українські медики сперечалися вже давно.
Микола Хозбей, директор департаменту Міністерства охорони здоров’я:
- Одні дослідження кажуть, що впливає, інші - що не впливає. Мнения ученых разошлись. Як кажуть, нехай про це говорять фахівці, особисто мені як людині - на мене не впливає.
Тепер же офіційна позиція міністерства охорони здоров'я однозначна.
Олександр Онищенко, міністр охорони здоров'я:
- Як людина, як лікар, я можу сказати, що будь-яка пертурбація позначається на здоров'ї, а раз погіршується - знижується опірність організму. Поки він адаптується, значить, є можливість виникнення тих чи інших захворювань.
Тож, народні депутати оперативно вирішили зробити народові послугу - відмовитися від щорічного переведення годинників. Щоправда, вийшло не зовсім вдало. Адже скасували перехід на зимовий, а не на літній час.
Ніна Мостова, науковий секретар Гідрометеорологічного інституту:
- Зимовий час - це наш астрономічний поясний час, другого часового поясу, за яким ми живемо вже давно - з тих часів, як були запроваджені ці часові пояси. А літній час - це штучний час.
Тепер Україна житиме за штучним часом, який не відповідає її часовому поясові, і нічого доброго це не віщує.
Ніна Мостова, науковий секретар Гідрометеорологічного інституту:
- Взимку ми будемо прокидатися, буде на вулиці ще темно, особливо листопад-грудень, перша половина січня, коли ще погода не дуже ясна. То в нас полудень буде наставати не о 12 годині, так як уже прийнято, а о 13. Буде дискомфорт: чим західніше, тим це буде більш відчутніше.
На Львівщині, яка разом з іншими західними областями найбільше відчує на собі вади новації, місцеві урядники вже заявили: шукатимуть можливості запровадити свій час.
Олесь Старовойт, депутат Львівської облради:
- По-перше, це не наш біологічний час. Це буде насправді відображатись на наших біоритмах. По-друге, наші банки, наші комерційні установи, пов'язані із західними країнами - у них буде гуляти час. Третє - що ми всі відчуємо, наші мобільні телефони, наші комп'ютери, аеропорти, системи наведення ракет - постановою ВР не регулюються.
В міністерстві з питань надзвичайних ситуацій також прагнуть виправити депутатське рішення, та просять скасувати недолугу постанову. Втім, у парламенті усім незадоволеним вже однозначно відповіли:
Олександр Єфремов, народний депутат України:
- Пока не будет обращений структур, которые занимаются этим вопросом, мы никакие вопросы по пересматриванию рассматривать не будем.