Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

30 січня 2012, 14:39 Здоров'я
Чи безпечна молочна продукція з продуктових кіосків та від бабусь?
Чи безпечна молочна продукція з продуктових кіосків та від бабусь?

Поласувати справжнім свіжим молоком, сиром - і не отруїтися. Кияни ладні платити удвічі більше, аби купити домашні продукти. Та чи завжди вони якісні й без домішок - невідомо. Ірина Винокурова дізнавалася, чи безпечний харч із рундуків і від бабусь.

Цей кіоск біля однієї зі станцій метра пропонує молоко з фермерського господарства. У київському управлінні захисту прав споживачів вирішили перевірити підприємців. Не вдалося.

Юлія Безпалько, головний фахівець відділу контролю за якістю продовольчих товарів:

- До нас розвернулися спинами, нас не допускають до перевірки, керівництво не виходить на зв’язок, як дають нам зрозуміти, і взагалі скаргу споживача ми зараз розглянути не зможемо. Ми маємо писати і складати акт перевірки тільки за наявності дозвільних документів. Нам їх ніхто не дав, тому наші кроки будуть більш жорсткі.

Жорсткіші - це скарги до районної влади, санепідемстанції й міліції. Лише вони можуть зачинити рундука, що не має паперів. Наступного дня знову прямуємо до цього самого кіоску. Він працює. І тепер продавчині готові все розказати й показати. Є й документи. На них, щоправда, учорашні дати.

Ганна, продавчиня:

- Посвідчення про якість, у нас вот все есть. Получается все документы есть: и на масло, и на шоколадное есть масло, на усю продукцію.

Про візит перевіряльників напередодні тут згадують зі сміхом.

Ганна, продавчиня:

- Ой, они каждый день к нам приходят, и еще день назад, и месяц, проверяют.

А ось тут сертифікатів показати не можуть. Бабці молошне продають просто із землі.

Любов, продавчиня:

- Воно жирненьке, жовтеньке, ось, мо ви попробуэте?

- А як якість на око перевірити?

- Ну, он видно: біленьке, жовтеньке - і вся якість.

Тутешні продавчині кажуть: замість документів у них репутація серед покупців.

Оксана, мешканка м. Києва:

- Домашнее есть домашнее. Это вкуснее, как минимум. Не боюсь. Как правило, если покупаю - знаю, что эти люди постоянно здесь стоят, на том же месте. Если были б какие-то проблемы, то это уже б как-то выявилось.

А ось фахівці кажуть: свої хитрощі у продавчинь таки є.

Ніна Кильдій, керівник відділу центру експертиз:

- Для того щоб молоко не скисало, можуть додавати різні речовини. В першу чергу, це сода і аміак. Таке теж трапляється, але не дуже часто: соду дуже легко додати в домашніх умовах, в цьому можна підозрювати і базарне, тому що це дуже простий спосіб.

Медики застерігають: обережно треба ставитися навіть до перевіреного й якісного молока. Про продане із землі - годі й й казати.

Інна Федорова, лікар-гастроентеролог:

- Бажано його розбавляти. Жирне молоко - воно важче переварюється, воно важче сприймається організмом. Це є нагрузка на підшлункову, нагрузка на жовчний міхур. Людям, які мають панкреатити, хронічні панкреатити - бажано такі продукти не вживати.

Покупцям же до всіх порад байдуже, бо чинять за принципом: хай яке, аби не крамничне.