Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

26 січня 2012, 11:44 Здоров'я
Лікарі: загартовування може стати відмінним помічником у боротьбі з хворобами
Лікарі: загартовування може стати відмінним помічником у боротьбі з хворобами

Утім, морозне повітря та крижана вода не завжди є ворогом людини. За вмілого поводження з ними ці на перший погляд  екстремальні стихії можуть стати добрими помічниками.

Двомісячний Данилко загартовується з народження. Немовля  росте в сім'ї, що провадить здоровий спосіб життя.

Світлана, мешканка м. Києва:

- Утром мы обливаем ребеночка холодной из-под крана водичкой. Кружечку набираем и обливаем. И вечером после купания то же самое - кружечка.

Всі незручності оздоровчого процесу немовля витримує стійко.

Світлана, мешканка м. Києва:

- Когда холодной водичкой обдаешь, он немножко всхлипывает, покричит - и всё. Я сама недавно начала обливаться. Видела, как мои друзья обливают своих деток. Ничего в этом плохого нет.

За Данилкову маму горою й лікарі. Утім, попереджають: загартування малят - справа дуже відповідальна.

Костянтин Єлиневський, лікар-педіатр:

- Перед тем, как заниматься закаливанием, ребенок должен быть осмотрен в обязательном порядке педиатром. Должны быть сданы самые элементарные анализы: общий анализ крови и мочи, как минимум.

Холодні повітря та вода - головні чинники загартування. Вони стимулюють імунну систему і зміцнюють організм. Та звикати треба поступово.

Костянтин Єлиневський, лікар-педіатр:

-  Если все это сделать сразу, то кроме как заболевания, ничего родители не добьются. Что касается воды, то это температура тела - 37-36 градусов для начала, и постепенно понижаем до 18-17 градусов. Но это должно произойти в течение года, не меньше.

Медики твердять: почати загартовуватися ніколи не пізно. Це добре знає і киянин Сергій.

Сергій, мешканець м. Києва:

- В школе бегом на длинные дистанции сорвал себе сердце. Много меня лечили и в Стражеско и в Амосова, ничего хорошего не пророчили. Начал с того, что стал обливаться. Я занимался 2 года, и у меня прошли приступы, исчезли "скорые".

Чоловік упевнений: здолати недугу йому допомогли саме тривалі контакти з холодом, а ще - сила волі та духу.

Сергій, мешканець м. Києва:

- Нужно 2 раза в день облиться холодной водой - утром и вечером. До обливания нужно выйти на землю и попросить себе здоровья. Не пить и не курить, в субботу обходиться без пищи и воды. Когда человек начинает все это выполнять, он обретает смысл жизни. Он обретает здоровье.

Не варто стимулювати організм низькою температурою, кажуть лікарі, коли у Вас ГРВІ. Та щойно ніс і горло одужали, нумо загартовуватися. Принаймні, про грип і застуду  забудете назавжди.