Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

10 липня 2013, 23:16 Інше
На Житомирщині рекетири залякують збирачів чорниць
На Житомирщині рекетири залякують збирачів чорниць

Справжні кримінальні війни точаться за дари природи на Житомирщині. Продовж кількох днів до одного з райвідділків міліції надійшло аж шість заяв від мешканців. Люди скаржаться, що невідомі їм погрожують. Ба навіть б'ють. І все через відмову оптовиків, які скуповують у місцевих чорниці, співпрацювати і знижувати ціни. 

Олександр Мар'янов, кореспондент:

- Процес збирання чорниці надто складний. Потрібно зробити все, аби захиститися від комарів, плазунів, постійно знаходячись у такій позі. Та окрім того, цьогоріч людям доводиться боятися ще й звичайнісіньких рекетирів, які, як у бойовиках з далеких 90-их, б'ють і погрожують, аби відібрати чесно зароблене ось такою нелегкою працею.

На чорничний сезон люди у Баранівському і сусідніх лісових районах Житомирщини йдуть у відпустки і зранку до вечора збирають місцеве чорне золото. Все - аби заробити трохи грошей, адже для багатьох це чи не єдина можливість бодай якось поповнити сімейний бюджет.

Людмила, збиральниця чорниць:

- Дуже ж популярна чорниця. І морозимо, і варимо варення, і продаємо, бо пенсія в нас очєнь малєнькая, як вам ізвєсно.

Схема заробітку проста: ягоди люди здають скупникам, а ті далі на підприємства для переробляння. Та в цей процес втрутилися невідомі молодики. Вони вимагають знизити ціну на чорниці. Замість 20-ти гривень за кілограм пропонували 12-13.

Наталія, збиральниця чорниць: 

- А чого я маю за безцінь здавати? Я луче посежу. В мене дитина учиться, мені треба. Я чого маю здавати по 13 гривень? Як того року по 25 даже були, то ми не стояли. Хіба мені добре - я з лісу з п'яти часов ранку і тут вистояти.

Людмила, збиральниця чорниць:

- От зараз можуть під'їхати і повисипати і машину перепинити. Ужас. 

- Це все силою робиться ?

- Да. Да.

Нині люди налякані. Адже тим скупникам, які пропонують більшу ціну на ягоди, невідомі телефонували з погрозами. Хто не погоджувався - били і навіть стріляли у вікна з пневматичної зброї.

Скупник чорниці 1:

- Черніку не приймати, а то будуть неприємності. Потім по телефоном були погрози. Сказано, що чернікой не займатися. Ти понял?

Скупник чорниці 2:

- Спочатку нам предлагали, щоб ми на них працювали, но ми не згідні були з їх платою. А через дві неділі налетіли дві машини, десь вісім чоловік, і сказали, щоб ми убиралися зі своєї точки. Вони свої виставляють.

Люди впізнали одного з рекетирів і повідомили його місце роботи. Утім, там чоловіка Свідок не застав. 

- А його немає.

- А де його можна зловити і поспілкуватися?

- Не знаю, в мене його номера нема.

Зі слів наляканих місцевих, дехто погодився працювати під так званим дахом. А вони ні, тому й звернулися в міліцію. Правоохоронці ж кажуть, справу розслідують.

Юрій Резниченко, заступник керівника управління УМВС України в Житомирській області:

- За фактом вимагання ст.189 ч2 триває досудове слідство. Особи встановлені, це четверо осіб. На даний час перевіряють причетність кожного з них до вказаних вище правопорушень. Передбачає санкція від 3 до 7 років позбавлення волі.

Та поки триває розслідування, місцевим погрожують. Після від'їзду знімальної групи Свідка бандити почали діяти зухваліше. Вночі невідомі кинули на горище будинку і в автівку жінки, яка відмовилася співпрацювати, пляшки з "коктейлем Молотова". Тож нині багато з тих, хто роками збирав ягоди, не стає до роботи - люди чекають на реальні дії правоохоронців.