Автомобильная мойка, шиномонтаж и офис по продаже паркомест - в самом сердце Украины, в святом месте на Михайловской площади. Первого апреля возможно все, но это - не шутки. Так что же это?
- Можемо з вами домовитись, буде стояти певний хрестик, і ви будете знати, що хрестик з вашим номером - це місце, де ви можете паркуватись потім в цьому чудовому місці.
Это - офис продажи мест для парковки. А рядом заправка и даже мойка автомобилей.
Юлия Попова, общественная активистка:
- Це такий прекрасний день, аби доводити до абсурду те, що вже і так є абсурдом. Наразі ми бачимо - на центральних площах міста, які є туристичною атракцією, яка є найдорожчою землею в цьому місці, ми бачимо, що вони заставлені машинами. Тут фактично не можна пройти.
Участники акции вышли еще и из-за намерения столичной власти построить под святыми для украинцев местами подземный паркинг. Когда посмотрели в столичный кадастр - ужаснулись тому, какие планы у застройщиков на Михайловскую площадь.
- Оце сквер Небесної сотні, тут дитячий майданчик. По плану - це ліфт. Тобто замість скверу, дитячого майданчику виведений ліфт.
Евгения Кулеба, руководитель общественной организации:
- У нас є попередні висновки експертів, які говорять про те: тут неможливо будувати взагалі підземний паркінг. Це буферна зона Софії Київської, це верхнє місто, відповідно до грунтових вод. Це будівництво може зруйнувати верхнє місто в цілому.
К акции мог приобщиться каждый желающий. На плакатах ко Дню смеха лозунги "наоборот". Ольга услышала об акции через социальные сети, сарказма женщина не скрывает.
Ольга Климко, киевлянка:
- На повному серйозі, із викладенням документів, пропонують перерити всю площу і планують зробити із неї абсолютно жахливий паркінг, який має собою покрити святі місця, які в сердці українця. Тому мі підтримуємо.
Вскоре флешмоб завершился, а картонные декорации смяты. Впрочем, на этом свою борьбу участники акции не прекращают. Они уже готовят обращение к столичному мэру и организации ЮНЕСКО.