Телеканал НТН
Сообщить новость

Новости канала

16 января 2014, 21:47 Прочее
Имущественный скандал на Киевщине
Имущественный скандал на Киевщине

В программу Свидетель обратился за помощью житель Киевщины. По словам мужчины, сосед - совладелец частного дома - решил выжить его из дому.

Не думал и не гадал Виктор Васильевич, столько хлопот доставит подаренное ему когда-то жилье.

Виктор Яремчук, житель пгт Глеваха:

- Не було ні розподілу, не виділено в натурі. Ні порядку користування - немає нічого. На сьогоднішній день в мене є тільки будинок, є майно, є право власності на це майно. А землі я не можу добиться ніяк.

А все из-за того, что благотворители не позаботились о надлежащем правовом оформлении своего подарка. Поэтому и получилось, что две трети дома оказались на земле, принадлежащей соседу - другому совладельцу жилья. Виктор Васильевич утверждает: тот как узнал о недостатках в оформлении документов, начались бесконечные суды. А еще - конфликты.

Виктор Яремчук, житель пгт Глеваха:

- Це терор. Кожна осінь - руйнується димар, а підходу до нього немає. Двоє малолітніх діток проживають зі мною в цьому будиночку.

Когда отношения между хозяевами дошли до температуры кипения, собственник земли пошел в атаку.

Александр Главацкий, совладелец дома:

- Він отримав договір дарєнія. Я цитую перший пункт. Добровільно, при здоровому розумі і ясній памяті. І розуміючи значення своїх дій він склав угоду з хазяйкою. Він знав, шо він робе. Шо на чужій землі бере. Він може по моєму согласію взяти землю в оренду.

Мало того, совладелец дома заявил - у соседа вообще липовые документы.

Александр Главацкий, совладелец дома:

- Зараз ми вийшли на суд - скасувати фальшиві оспорювані правочини. Цей дом не ділиться на дві ізолірувані квартіри. А якщо він не ділиться - він є спільною власністю обох співвласників. То тут його конкретно особистого нічого нема.

Виктор Васильевич в отчаянии. Говорит, если договор дарения признают недействительным - его семья может оказаться на улице. Юристы же успокаивают: мол, подарок очень давний.

Сергей Костыра, юрист:

- В порядку статті 728 Цивільного Кодексу України є певний термін давності. Якщо будь-яка зі сторін, у даному випадку відповідач, зверне увагу суду на те, що пройшло більше ніж один рік, що передбачено ст 728 Цивільного Кодексу, суд зобовязаний буде відмовити в позовних вимогах позивачу, оскільки термін давності давно сплив.

Если же документ и отменят - никто семью из дома не выгонит.

Сергей Костыра, юрист:

- Якщо право на майно втрачене внаслідок прийняття судового рішення, а на территорії вказаного приміщення проживають малолітні діти, то до їх повноліття будь-які дії виконавчої служби зупиняються. Якщо виконавча служба вчинить якісь дії з приводу виселення даних людей - це все можна оспорити у цивільно-правовому полі у суді.

И самый главный совет - оба соседа должны быстрее искать компромисс. Тогда и нервы сохранят, и деньги на многолетнюю судебную тяжбу сэкономят.