Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

3 березня 2016, 00:41 Суспільство
Як виховують справжніх чотирилапих героїв
Як виховують справжніх чотирилапих героїв

Він - Чемпіон світу, безстрашний та хоробрий, але при цьому дуже добрий і лагідний. Че Гевара став зіркою України після того, як врятував людей з-під завалів столичного будинку на Богдана Хмельницького. Саме лабрадор вказав, де шукати жертв.

25 лютого, вулиця Богдана Хмельницького. В цьому будинку з п'ятого по перший поверх обвалилися перекриття. Під тоннами бетону, дощок та металевих конструкцій - люди. Їх намагаються знайти й витягти дві сотні рятувальників. Серед цієї юрми надзвичайників - непомітний чотирилапий пошуковець. Знайомтесь - це лабрадор на прізвисько Че Гевара!

- Привіт, Чегевара, дай лапу! Привіт, хороший собака.

Виявляється, саме він знайшов під руїнами двох людей! Чуня, як його ніжно називають рятувальники, вказав на місце, де перебували травмовані ремонтники. А вони були під кількаметровими горами будівельного сміття, утім, Че Гевара зумів нанюхати живих.

- Вперед! В данный момент мы спускаемся в подвальное помещение, где были найдены два человека. Чунечка, вперед! 

Володимир Францев - кінолог. А ще напарник та друг Че Гевари. Він тренує Чуню від самого народження. Лабрадору вже 8 років. Він брав участь у багатьох пошукових операціях і допоміг знайти під завалами не одну людину. Часто ризикуючи власним життям. 

Володимир Францев, кінолог-рятувальник:

- Он показал поведением, голосом и корпусом тела направление, где может быть пострадавший. Куда спасатель не может долезть, посылается собака, в приоритете жизнь спасателя.

- То есть он рискует жизнью больше, чем человек?

- Сто процентов.

Че Гевара - чемпіон світу серед собак-пошуковців. Утім, самому лабрадору гучні звання та золоті медалі не потрібні. Найліпші нагороди для Чуні - це смачна їжа та любов господаря.

Володимир Францев, кінолог-рятувальник: 

- Любит людей, любит взрослых! Добродушный очень пес, он всеядный.

- Покушать любит?

- Любит!

Чотирилапий красунчик зі своїми колегами тренуються щодня. Ось на цих спеціально сконструйованих руїнах. Німецька вівчарка Алі разом із Че Геварою працювала на завалі на Богдана Хмельницького. І теж знайшов живу людину!

Олександр Клюєв, кінолог-рятувальник:

- Он нашел с помощью своего обоняния, слуха, с помощью своих чувств. И указал это место с помощью, своим лаем.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Ми вирішили перевірити Алі. Зараз я вдаватиму людину, яка опинилася під завалами. Побачимо, наскільки швидко собака мене знайде. Молодець, Алі! Бачите, не пройшло і хвилини, як Алі мене знайшов. Молодець! Ти мене врятував!

А цьому песикові - Джою - лише півроку. Він тільки тренується рятувати і старанно вчиться.

Олена Тарасенко, кінолог-рятувальник:

- Не выходил он завал. Он как бы просто присутствовал, ходил рядом.

Тут, у кінологічному загоні Державної рятувальної служби - сім псів-пошуковців. Кінологи для цих чотирилапих - наче батьки. Адже собаки з ними майже від народження цілодобово - і працюють, і живуть. І їздять рятувати людей по всій Україні.

Сергій Северинчук, командир аварійно-рятувального загону:

- В 2010 году у нас был, помните, взрыв был в больнице, в Луганске. Женщину живую достали. Тоже собаки наши нашли. Выезжали в Николаев, тоже ,если помните, 9-этажный дом, взрыв газа был.

У Чуні зараз - вихідні. Утім, він не відпочиває. Його запрошують на телевізійні зйомки. Адже журналісти буквально вишиковуються в чергу, щоб познайомитись із цим чотирилапим героєм, який, ризикуючи собою, рятує людей! Че Гевара переказав вітання і глядачам Свідка...

- Чуня, попрощайся, скажи - пока!

- Гав-гав!