Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

12 березня 2015, 23:31 Суспільство
Не треба годувати псевдоволонтерів
Не треба годувати псевдоволонтерів

Замість бронежилетів - відпочинок за кордоном. У столиці затримали псевдоволонтера, який привласнив 100 тисяч гривень. На них мав купити харчі й військовий інвентар для бійців АТО. Нині шахрай за ґратами.

Збирав чужим - тратив на себе. Оборудку з виманювання грошей викрили в Києві. Її організатор через інтернет-форум збирав суми буцімто бійцям АТО, але насправді облаштовував своє життя.

Волонтерка:

- На карточку на АТО человек с этой карточкой посещал магазины, человеку передавались машины продукции, продвольствия, макароны, тушенка, люди передавали со всей страны, передавались пенсии, люди помогали.

Стягувалися чим могли люди з усієї України. Не за призначенням шахрай витратив 100 тисяч гривень.

Волонтерка:

- Он потерял связь с реальностью, потому как в какой-то момент он заявил, что он находиться в плену, для того, чтоб его освободить, нужны деньги. Он поехал с семьей отдохнул за границу как раз в тот период, когда он якобы был в плену.

Через підозру в привласненні чужого за чоловіком міліція стежила останні два місяці. Тепер його затримали, у скоєному він зізнався.

Олена Василяка, помічник керівника Дніпровського РУ міліції Києва:

- Слідчі дії тривали більше 2 місяців, за цей час правоохоронці перевірили рух коштів на особовому рахунку чоловіка, встановили та допитали громадян різних регіонів, які перераховували кошти для бійців АТО, на даний час доказова база зібрана в повному обсязі.

Шахраєві загрожує три роки в'язниці. Спочатку чоловік справді допомагав бійцям грішми та харчами, але не витримав спокуси. 

Затриманий:

- Помогал до тех пор, пока не появились у меня проблемы, связаные с деньгами, скажем так, тратил на себя, на развелечения. Когда суммы стали большими, появился соблазн деньги тратить на себя.

Підозрілих волонтерських організацій нині вистачає, розповідають експерти. Тому, аби гроші дійшли до пункту призначення, доброчинці мають затямити такі правила.

Олександр Мусієнко, керівник центру військово-правових досліджень:

- Поцікавитись, кому конкретно надається допомога, тому що допомога, як правило, надаєтсья або військовим частинам, батальйонам, певному колу бійців. Дізнатися, поцікавитись: а де я можу дізнатись інфу, куди йдуть кошти, як ви збираєте, для кого і так далі, де знаходиться офіс, а чи велика орагнізація. Чим більше питань такого характеру задавати, чим більше документів перевірено, тим більше певність того, що кошти дійдуть туди, куди потрібно.