Приблизно чотири тисячі військовиків запасу чекають на Рівненщині тактичних навчань. На базову підготовку мобілізовані мають два тижні. Їх вони проведуть на полігоні. Далі ще стільки ж часу відведено для навчання та адаптації у військових частинах. Сьогодні ж до Рівного прибули чоловіки з Чернівецької області. Журналістам дозволили поглянути, як звичайний українець перетворюється на захисника Батьківщини.
У розташування військової частини в Рівному прибуло майже 2 тисячі мобілізованих. Чоловікам від 25 до 50 років.
Віктор Ківлюк, керівник організаційно-мобілізаційного управління штабу оперативного командування Північ:
- Вже прибули і готують полігон до навчального процесу представників Черкаської, Хмельницької, Вінницької областей. Сьогодні прибули представники Чернівців, Рівненської області, Волині і в наступні дві - три доби мають підїхати представники Львівщини, Закарпаття, Івано-Франківської області, Тернопільщини, Київської області, з Чернігова, із міста Києва.
Для початку мобілізованих перевіряє лікар. Серед новоприбулих лише один чоловік, який поскаржився на здоров'я.
Вадим Корецький, керівник медичної служби оперативного командування Північ:
- Осіб, яких виявлено хворими, повертають до військкомату, на проведення повторного дообстеження.
Решта отримують протигази. Далі - розподіл за п'ятьма навчальними підрозділами.
Сергій, керівник відділу розподілу сержантів і солдатів запасу:
- До мене приходять військовозобов'язані запасу. Я беру їх облікові документи, військовий квиток, розпорядження. При спілкуванні виявляю, на яких посадах вони проходили службу, до чого мають здібності, і згідно цього спілкування визначаю, в які підрозділи їх дальше розпреділяю.
Усіх мобілізованих спорядять зимовим і літнім одягом. Кожен отримає два комплекти білизни, по чотири пари шкарпеток, камуфльовані костюми, шапки, берці. А в заплічникові для особистих речей є посуд і предмети гігієни.
Андрій Зарицький, керівник речової служби оперативного командування Північ:
- Практично вся форма нашого українського виробника, наша вітчизняна. Частково, десь процентів 50% забезпечення черевиками і високим берцями - Канада. Половина наших, половина - канадських. Решта все вітчизняне. Рюкзаки для особистих речей польські.
- Броніки давати будете?
- Броніки будемо давати в районі виконання завдань. Зараз, на даний момент, вони їм не потрібні.
За військову службу мобілізовані отримають зарплатню на банківські картки - відповідні договори чоловіки вже підписали. Залежно від спеціальності, але не менше як дві тисячі гривень. За перебування в зоні АТО платитимуть удвічі більше. Після завершення всіх формальностей чоловіки рушать на полігон. Кожен до цього етапу свого життя ставиться по-різному. Та мобілізовані запевняють: із ними молитви їхніх рідних та обереги.
Ігор Андріюк, мешканець Чернівецької області:
- Бог мій оберег.
Вадим Ситников, мобілізований:
- Мене чекає дружина, мене чекає донька Наталочка, якій я передаю привіт.