Перфоменсом по аваріях. У Вінниці на розмітці посеред центральної вулиці водіїв і пішоходів вражали лампадками, пляшками від горілки та сотнею пар взуття. Саме стільки людей з початку року загинули в ДТП на дорогах області.
Це одна з найлюдніших вулиць міста. І поки водії дивуються побаченому, інспектори розкладають взуття уздовж розподільчої смуги…
Взуття посеред дороги - не розвага. Кількість пар, зазначають правоохоронці, символізує сумну статистику жертв ДТП на Вінничині. З початку року в аваріях загинуло вже більше сотні людей.
Олексій Заверуха, старший інспектор УДАІ у Вінницькій області:
- З початку року в нас загинуло вже 122 людини. Пляшки позначають те, що за участю сталося 9 ДТП з загиблими, учасники ДТП в яких були водії в нетверезому стані.
До ініціативи автоінспекторів долучилися представники Червоного Хреста. На узбіччі лікарі влаштовують для перехожих курси надання першої медичної допомоги постраждалим.
- Ви долонею лоб фіксіруєте, а от два пальця у вас просто прижимають ніс…
- Отак?
- Да. А друга рука у вас підтримує низ щелепи…
Ангеліна Семенюк, мешканка м. Вінниці:
- Я - водій. Так шо в любий момент в мене може виникнути необхідність допомогти людині. Тому я повинна вдосконалюватися.
Правоохоронці зазначають - у більшості ДТП речі та взуття постраждалих розлітаються на десятки метрів. Тож інспектори сподіваються, що після нинішнього перфоменсу водії та пішоходи дбатимуть про власну безпеку.