Зневоднений Харків. Від ранку в місті знеструмлені помпові станції Водоканалу. Через борг 400 мільйонів гривень, пояснюють енергетики. Вони відмовляються надавати електрику комунальникам безкоштовно. Вимагають щоденних розрахунків.
- Вы меня извините, я плачу месяц в месяц! Даже не на месяц назад, а на месяц вперед. То есть я уже плачу за ноябрь месяц! А почему я должна быть без воды? Куда деваются наши деньги, которые мы платим? Говорят - не платим. Да неправда это! Стоим в очередях, чтобы заплатить за квартиру!
Джерельце в житловому масиві Салтівці. У розпалі робочого дня тут черги по воду. Без неї Харків вже вдруге за тиждень. А все тому, що Обленерго припиняє постачати електрику Водоканалу.
Василь Скопенко, директор Харківенергозбуту:
- Мы отключаем не воду. Мы отключаем юридическое лицо - Харьковводоканал. А то, что воды у людей нет, я думаю, этот вопрос стоит задать руководителю Харьковводоканала. Почему у людей, которые платят за воду, нет воды и почему такая задолженность.
Комунальники борг за електрику визнають. Пояснюють - він виник через погані розрахунки споживачів та невчасні компенсації з державного бюджету.
Іван Коринько, директор Харківводоканалу:
- Да, предусмотрена была разница в тарифах. И у нас есть разница в тарифах, 220 миллионов. Но пока нет механизма, как её провести. Ну, и как обычно - население. 180 миллионов. Как раз 400 миллионов долга.
Та люди, що стоять по воду, про причини від'єднання не знають. Телефонують до диспетчерської, але відповіді там не дають.
- Ничего. Она трубку положила - да и все.
Пенсіонер прийшов вже втретє: набирає небагато, бо нести важко. Зупиняється, ковтає піґулки. Головна версія в черзі: від'єднання - підготовка містян до чергового підвищення тарифів.