Запобігання ДТП - справа самих кермувальників. У цьому певні хмельницькі ДАІвці. З їхньої ініціативи в місті створили курси з підвищення водійської майстерності в зимовий період.
Перший урок. Зо два десятки охочих уважно слухають лекцію інспекторів. Значна частина присутніх ще тільки вчиться на водіїв, інші - кермувальники зі стажем. Об'єднали їх екстремальні ситуації, що виникають на дорогах узимку.
- В голольод трошки себе по-інакшому веде машина. Трошки страшно.
Сергій Франчук, учень автошколи:
- Якшо не певний у собі, не маєш навичок - краще не виїзжати на дорогу, бо дорога є дорога, і всякі ситуації трапляються, які не залежать від самого водія.
Після теорії переходять до практики. Кермують. Та долають смуги перешкод на закритому майданчику. За тренерів - майстри автомобільного слалому.
З ініціативою створити курси водійської майстерності у зимовий період на Хмельниччині виступили інспектори ДАІ. В управлінні певні: що підкованішими стануть автомобілісти, то менше буде скоєно дорожньо-транспортних пригод.
Андрій Лужняк, співробітник УДАІ у Хмельницькій області:
- Молоді, майбутні водії побачили, відчули то, як автомобіль в занос іде зимою… і тому такі заходи є дуже доцільні, оскільки вони навчають водіїв щодо правильної культури поведінки на дорозі. Водіння і відчуття керування автомобілем в екстремальних умовах.
Олена Коваль, учениця автошколи:
- Дуже далеко до такого, щоб навчитися їздити, конєшно, тож треба спочатку тут навчитися хорошо їздити, а потім вже сідати на такі…
Уроків з їзди взимку заплановано ще кілька. Якщо охочих стати асами на зледеніліх шляхах побільшає - курси обіцяють зробити регулярними.