До Одеси повернулися поранені бійці батальйону Шторм. Двоє їхніх колег днями загинули під час артилерійського обстрілу на Луганщині. Проте добровольці після лікування мають намір знов рушити на Донбас.
Спецпідрозділ Шторм сформували з добровольців в Одесі у травні. І ось цього тижня підрозділ зазнав перших втрат.
Іван Катеринчук, керівник ГУ МВС України в Одеській області:
- У нас погибло один из Житомирской области, другой из Львовской. Ребят уже повезли хоронить. С ними уже попрощались.
Загинули бійці Шторму під час артилерійського обстрілу на блокпості біля селища Георгіївки Луганської області. Двоє вояків там дістали поранень. У Андрія Галдака - скалкове ушкодження стегна. Каже: щойно лікарі відпустять - повернеться на передову. Там всі розуміють, за що воюють.
Андрій Галдак, боєць батальйону Шторм:
- За это время нам пришлось общаться с батальонами из разных мест. Изо Львова, из Луганска, есть такой батальон Лугань. И с Харьковом, и с Николаевом, и с киевскими батальонами. Цель у всех одна: чтобы наступил мир, чтобы это быстрее закончилось.
Андрій стверджує: війна згуртувала людей міцніше, ніж всі роки незалежності. Та бойові дій мають якнайшвидше скінчитися, адже у зруйнованих терористами містах - справжня катастрофа.
Андрій Галдак, боєць батальйону Шторм:
- Самая шокирующая ситуация - это голодные, грязные дети. Которые находятся сейчас в этой зоне. Которым нечего кушать, разбитые магазины, надвигающаяся зима. И где они будут жить, как и за что они будут жить.
Тим часом на Одещині триває мобілізація. У військкоматі не приховують: потрібні передусім чоловіки з бойовим досвідом.
Владислав Мусейко, заступник військового комісара Одеської області:
- Те, кто проходил службу в ВДВ, спецназе, в морской пехоте. Механики-водители БМП, наводчики БМП, командиры боевых машин, артиллеристы.