Гуманітарна допомога наввипередки. Доки російський так званий гуманітарний конвой кружляє вздовж кордону, Україна сформувала власний масштабний "транш" для жителів Донбасу. Водночас три колони машин виїхали в зону АТО з Києва, Дніпропетровська та Харкова. Вантажівки везуть їжу, товари першої потреби й засоби гігієни. Пункт призначення - місто Старобільск у Луганській області. А там Червоний хрест доправлятиме "гуманітарку" людям, які перебувають на територіях, де досі хазяйнують бойовики. З Харківщини рушили двадцять шість автомобілів, на яких - 220 тон допомоги. Зібрали: мило, дитячі підгузки, крупи, овочі, цукор і борошно, консерви й олію, навіть - чай і мед.
Ігор Балута, голова Харківської облдержадміністрації:
- Здесь есть различный груз. Как от областной администрации, так и от различных предпринимателей. Даже вот у нас в Харькове сейчас проходит ярмарка меда. И они сами узнали, что мы вчера производили сбор, и вчера вечером они около 200 кг меда передали сюда, мы их также включили в этот груз.
Юрій Литвинов, водій:
- Ехать мы будем в колонне. Поэтому это гораздо дольше, чем... если машина идет одна - она едет гораздо быстрее. Надеемся, что все будет хорошо. Что мы вернемся домой.