Пекельна ніч видалася для підрозділів 72-ї моторизованої бригади, які намагалися вирватися з оточення в районі Червонопартизанська. Армійців розстрілювали з систем Град, артилерії, танків і мінометів. Врешті тільки частина хлопців вийшла на безпечну місцину. Інші потрапили на територію Росії.
Вони намагалися вийти з кільця - підрозділи 72-гої моторизованої бригади Збройних сил України. Планова операція почалася на світанку. Тоді ж по армійцях узялися гатити. Частині вояків вдалося вирватися з оточення. Інші стали до бою. Боролися до останнього набою. Але зрештою вимушені були відступити до перепускнощго пункту на території Росії. Точної кількості військових, котрі опинилися за кордоном, в РНБО сповістити не можуть. Відомо лише, що серед них представники Збройних сил і прикордонники.
- На разі ми робимо все, щоби повер6нути наших військових додому. Під час проведення операції там не залишилося жодної одиниці справної військової техніки.
Загалом терористи пожвавішали - кажуть у Раді нацбезпеки. Продовж доби 39 разів вони вели вогонь по українських військових. П'ятеро армійців загинули, 14-ро - поранені.
Олексій Дмитрашківській, речник АТО:
- 6 разів вівся обстріл з Град десантників, також 6 разів з мінометів обстрілювали аеродром Луганськ.
Утім, є й добрі новини. Силам АТО вдалося визволити місто Ясинувате на Донеччині.
Андрій Лисенко, речник інформаційного центру РНБО України:
- Є важливим пунктом залізничного сполучення, звільнене місто дозволило охопити Донецьк з півночі та перекрити один з важливих каналів постачання зброї та техніки для терористів.
Відтак нині мапа протистояння ось така: коло територій, підконтрольних терористам, звужується. Крім того, в соцмережах представники різних батальйонів повідомляють, що вони входять у найбільші міста: Азов - у Донецьк, Айдар - у Луганськ. Тут і дійсно не вщухають бої. Оце селище Петрівське неподалік Донецька.
- В подвал попала бомба, слава богу, люди остались живы, девочка 17 лет с шейными осколками, вытягивали, мальчик сидел, плакал - ее брат.
Луганськ взагалі на порозі гуманітарної катастрофи.
Ірина Веригина, в.о. голови Луганської облдержадміністрації:
- Бо немає світла, електрики не встигають його відновлювати, бо постійно йде обстріл міста. І тіла людей, які знаходяться в морзі - ми розуміємо, що там відбувається. І не всі тіла завозять до моргу, бо відстріляні люди просто лежать на вулицях Луганська.
В РНБО закликають людей покинути охоплені терористами території.
Андрій Лисенко, речник інформаційного центру РНБО України:
- Для прийому вимушених переселенців біля Донецьку у сели Дачний мринць Маріїнського району та місто Щастя Луганської області розгорнуті дві додаткових пункти для зустрічі осіб, які переміщуються гуманітарними коридорами.
Гуманітарні коридори відкриті кожного дня від 10-ї ранку до 4-ї вечора. По додаткову інформацію люди можуть звертатися за телефоном 101 у Державну службу з надзвичайних ситуацій.