Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

30 липня 2014, 23:19 Суспільство
Терористи обстіляли міжнародних експертів
Терористи обстіляли міжнародних експертів

Міжнародні фахівці знову не змогли дістатися місця катастрофи малайзійського Боїнґа на Донеччині. Їх туди не пускають терористи, й це навіть за попередніх домовленостей.

Приблизно сто фахівців, головно з Нідерландів та Австралії, нині знову прагнули дістатися місця авіакатастрофи. Міжнародним спостерігачам терористи начебто пообіцяли безпечний коридор.

Ертугрул Апакан, голова Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні:

- Представники моєї команди спілкувалися з контактними особами безпосередньо на місці, ми намагаємося знайти безпечний шлях до місця катастрофи Боїнґа. Тому що у складі місії буде до 100 людей. І я сподіваюся, що вони й міжнародні представники зможуть це зробити якнайшвидше.

Утім, міжнародні експерти змогли доїхати тільки до селища Ясинуватого. Там раптово бойовики почали стріляти.

Володимир Гройсман, перший віце-прем'єр-міністр України:

- Двічі виїжджала місія, двічі вона зупинялася, і ми розуміємо, що їх виводять - їдьте, потім інсценують стрільбу і говорять про те, що треба повертатися, от і все.

І це коли українські військові пообіцяли не вести жодних бойових дій у 20-кілометровій зоні навколо уламків літака.

Володимир Гройсман, перший віце-прем'єр-міністр України:

- Виходимо з пропозицією для моніторингу ситуації використовувати безпілотні засоби, які могли б здійснювати технічне обстеження території, і вони доведуть, що з боку української армії жодних активних дій.

Вирішувати питання щодо безпечної роботи міжнародних експертів на Донеччині урядовці подадуться на нейтральну територію - у Мінськ. Складу робочої групи, а також сторони відповідача перший віце-прем'єр-міністр не поточнив. Тим часом у СБУ теж говорили про катастрофу малайзійського Боїнґа. Тільки в розрізі російської брехні. Експерти надали докази фальшування Генштабом Збройних сил Федерації супутникових знімань для звинувачення України у причетності до збиття літака. На цих слайдах начебто всюди БУКи. Але вітчизняні фахівці мають спростування для кожної фотографії.

Віталій Найда, директор Департаменту Служби безпеки України:

- Вантажна вага зрк БУК понад 32 тони, на російських фото ми бачимо: слідів заїзду БУКу М1 на територію, засіяну пшеницею, немає, колії не залишилося ні від одного, ні від іншого БУКу.

Чи ось, приміром, військовий підрозділ біля селища Тепличного на Луганщині. Росія стверджує, що це три одиниці зенітно-ракетних комплексів. Утім, БУКів радіотехнічний батальйон не мав взагалі. Та й іншої зброї ураження. Ба більше - на фотографіях просто пошкоджена техніка, бо частину через обстріли напередодні перевели в Харківську область. 

- На момент терористичного акту територія знаходилася під контролем терористичних організацій.

СБУвці кажуть - Росія сфальшувала факти за чотири дні. І лише за допомоги фотошопу. Докази цього українські експерти вже надіслали іноземним колегам.