Останніми місяцями цехи цього ремонтного заводу буквально ожили. Людям пояснювати не треба, яке важливе завдання вони виконують для української армії. Іван працює слюсарем на бронетанковому вже 33 роки. Зазначає - роботу свою полюбляє, хоча назвати її легкою не можна. Каже - в кожного своє покликання.
Іван, слюсар:
- Люди за нас воюють за нас за всіх. Ми за них переживаєм і стараємся зробити все, щоб хлопці воювали.
А в цьому цеху дають лад двигунам. Робітники пишаються: для нових поколінь бронемашин закуплено комплектування у провідного європейського виробника. Чоловіки кажуть: вітчизняне хоч і простіше в обслуговуванні, та закордонне ощадніше.
Микола, виробничий майстер:
- Требования должны быть здесь идеальные: сбор поршневой. Двигатель должен работать в любых условиях погодных температурных и т.д. Если механик хорошо знает машину, то и будет работать, вовремя масло менять.
Загалом, бронемашини на ремонт та модернізацію доправляють від військових з усіх усюд. Адже нині воякам потрібна механізована підтримка.
Володимир Хмиз, головний інженер Житомирського бронетанкового заводу:
- Вот эта техника поступила еще из советских частей и с украинских. Много очень расформировали. Есть такие машины с Афганистана, есть еще с груп советских войск из Польши, Германии, Венгрии.
Та в цих цехах не лише ремонтують, а й модернізують. Адже в сучасній війні не перемогти без сучасного спорядження. Щоб збільшити вогневу міць, фахівці заводу встановлюють нові зразки башт та зброї.
Володимир Хмиз, головний інженер Житомирського бронетанкового заводу:
- Есть несколько вариантов башен, которыми мы можем модернизировать эти машины. У нас есть модернизация ремонтных машин, мы там меняем сварочные аппараты, те такие старые трансформаторные на более современные.
Коли всі частини поновлені - їх доправляють у складальне приміщення.
Олександр Храпач, кореспондент:
- У цьому цеху всі вузли і агрегати збирають докупи і вже звідси броньована машина виїжджає відремонтованою і модернізованою
З березня поточного року фахівці цього заводу поновили 400 одиниць техніки. І запевняють - на досягнутому не зупиняться, й надалі ремонтуватимуть її для потреб українських вояків.