Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

13 червня 2014, 23:47 Суспільство
Останні здобутки правоохоронного відомства
Останні здобутки правоохоронного відомства

19 тисяч чиновників і чотири сотні терористів. Генеральна прокуратура готує покарання для підозрюваних у корупції та заворушеннях на сході Україні. А столичні прокурори повертають містянам незаконно захоплену землю.

Половина українських міністерств і відомств нині - під прокурорськими перевірками. Факти багатомільйонних зловживань шокують. 19 тисяч посадовців уже притягнули до відповідальності. Прокуратора також активно фіксує діяльність терористів на сході країни. Вже є майже чотири сотні підозрюваних. Тим часом найактуальнішим питанням залишається розслідування злочинів представників влади під час подій на Майдані. Кажуть, уже ідентифікували близько сотні так званих тітушок. Триває і пошук колишніх високопосадовців. Серед них підозрюваних - кілька десятків. Головними залишаються екс-президент Янукович, колишній очільник міліції Захарченко, екс-прем'єр Азаров і колишній генпрокурор Пшонка. Нинішній генеральний прокурор обіцяє притягнути до відповідальності всіх, хто хоч якось себе скомпрометував під час масових протестів. Головне - аби слідчим не заважали.

Олег Махницький, генеральний прокурор України:

- Проте, на превеликий жаль, змушений зазначити, що останнім часом суттєво погіршилася робота задіяних у розслідуванні цього провадження підрозділів МВС. Існують дані, які дозволяють припустити неофіційну та приховану протидію розслідуванню, яка, можливо, чинить посадовцями МВС. Зокрема, неякісно та невчасно виконують запити слідчих прокуратури, наявні також випадки відмови їх виконання.

У прокуратурі кажуть - із беркутівцями, що били протестувальників, їм просто не дають поспілкуватися.

Олег Махницький, генеральний прокурор України:

- Керівництвом МВС України без погодження з прокуратурою прийнято ріщення про відрядження бійців спеціального полку міліції при МВС України - колишній Беркут - до Донецька та Луганська для участі в АТО, це ті працівники міліції і Беркуту, які вчиняли злочин проти учасників мирних акцій.

Звітують про плідну роботу і в прокуратурі Києва. Новий очільник розпочав свою роботу з того, що почистив лави відомства. Звільнив чи не всіх районних прокурорів і всіх своїх заступників.

Микола Герасим'юк, прокурор м. Києва:

- Вони тільки викликали суб'єктів підприємницької діяльності і настроювали їх на співпрацю, назвемо це так, звільнили всіх заступників, змінили керівників деяких структурних підрозділів, деяких районних прокурорів, деякі пішли самі.

За останні кілька місяців затримали чимало злочинців. Серед них - відомий кримінальний авторитет, очільник кримської банди Башмаків - Юра Молдован. Одним із найважливіших напрямків для прокуратури міста є незаконна забудова та привласнення земельних ділянок.

Микола Герасим'юк, прокурор м. Києва:

- Повернули біля трьох гектарів землі у власність міста Києва, на суму 280 мільйонів, основні - це музей Пирогово біля Києва, і завдяки нашого втручання повернули біля одного гектару землі стародвавньому Києву - це біля Софіївського собору.

Покращення діалогу між слідчими органами й громадою відзначають на місцях. Нещодавно сумські активісти вийшли на акцію протесту за звільнення всіх прокурорів, хто заплямував своє ім'я хабарами чи незаконними рішеннями. Під тиском громадських обвинувачень щодо розгону майданівців уже написав заяву на звільнення заступник обласного прокурора Дмитро Андреєв.

Михайло Подолін, активіст із м. Сум:

- Зараз уже відчувається, шо сама влада хоче чути народ, бо хабарів брати не можна, не можна займатись кришуванням якогось бізнесу, не можна грабувати підприємців. І влада зацікавлена в тому, шоб громадяни співпрацювали з владою. Перші кроки, перші кроки в цьому напрямку робляться.