Події в Криму та на Сході згуртували націю. Українці - патріотичні. Синьо-жовті стяги, тризуб і вишиванки - національні символи, які раніше можна було побачити здебільшого на великі державні свята - нині замайоріли повсюди. Що Україна - єдина, люди доводять вчинками.
Українці люблять Україну. І на Заході, і на Сході, і в анексованому Криму. Ось останній дзвоник в Ялтинській школі. Випускникам увімкнули російській гімн, спершу учні розгубилися. А потім з рукою біля серця дружно заспівали іншого славня.
У Дніпропетровську випускники, замість шкільного вальсу, з величезним синьо-жовтим стягом танцювали під пісню "Воїни світла" білоруського гурту "Ляпіс Трубецькой". Композицію українці асоціюють з подіями на Майдані.
Там само, у Дніпропетровську, на недобудованому готелі Парус патріотична молодь намалювала п'ятдесятичотириметрового тризуба. Місцеві твердять: цей символ державної влади заввишки на 17 поверхів - найбільший в Україні. Над твором працювали 50 майстрів, більшість з яких - ультрас футбольного клубу "Дніпро".
Під'їзд свого будинку перетворила на справжній шедевр киянка Юлія Герасимович. Хатинки під стріхою, церква, маки та лелеки зустрічають мешканців багатоповерхівки на Троєщині. А замість заїзду для візків нині рушник.
Юлія Герасимович, мешканка м. Києва:
- Почему в национальном стиле? Потому что нам это все знакомо, но я еще хотела, чтобы наши люди, украинцы встрепенулись и начали что-то делать самостоятельно. С чего начинается родина - это с подъезда, с подезда выходят свадьбы, с подъезда ведем детей в школу.
Жінка зізнається: митців знайшла через інтернет. І зібрала з 23 квартир по 50 гривень. Коли цих грошей не вистачило, Юля доплатила художникам свої кревні, адже один квадратний метр малюнка коштував 250 гривень.
Юлія Герасимович, мешканка м. Києва:
- Я потратила 5тысяч гривен, но спасибо людям неравнодушным, кто откликнулся.
- Ми приходили сюди, дивилися всій сім'єю - дуже гарно!
- Пташка нравиться тобі?
- Да, нлавица!
А в Одеському порту розгорнули знамено кілометр завдовжки. Синьо-жовтий стяг прикрасив естакаду, що веде до морських воріт міста. Ініціатор патріотичної акції - приватна компанія, що співпрацює з портом. Головна ідея: транспортний бізнес міста своє майбутнє бачить лише у складі України.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- В Україні з'явився найбільший прапор. Зокрема в Києві на Оболонській набережній, долучитися до його створення міг кожен бажаючий.
Площа знамена - 1750 метрів. Під час його створення витратили 500 літрів фарби і триста літрів ґрунту. Такий флеш-моб коштував організаторам 46 тисяч гривень.
- У меня были баллочники, я там рисовал с краю.
Щодня до прапора йдуть сотні людей, аби помилуватися і сфотографуватися на його тлі.
- В такой период для нашей страны тяжелый, это очень символично и очень духовно, это патриотично! Мы любим Украину!
- Слава Україні!