Шляхи подолання кризи обговорювали громадські активісти в Миколаєві. Ставили питання про самоорганізацію, створення муніципальної міліції та взаємопідтримку між різними реґіонами України.
Тільки спільними зусиллями можна здолати кризу в Україні - вважають учасники круглого столу, що відбувся в Миколаєві. Громадськість наголошує - мирного населення більше, аніж радикально налаштованих.
Сергій Шахов, голова громадської організації:
- Те люди, которые захватывают здания, их не так много, это всего-навсего 1 % от жителей областей, ни в одном городе, где мы были, люди не хотят военных действий, люди боятся за своих детей, люди бояться вечером выходить на улицу.
Громадські активісти бачать майбутнє в самоорганізації людей. Найкраще забезпечити мирне життя всій Україні має так звана "народна міліція". Добровольці проходитимуть навчання, отримуватимуть зарплатню й матимуть на руках зброю. Втім, не для бойових дій, а винятково для захисту.
Сергій Шахов, голова громадської організації:
- Она будет остоянть из козаков, из молодых людей, которые готовы, из афганистана, которые были в горячих точках, которые не хотят войны, хотят мирно жить. Я уверен, что те люди, которые соберуться в отряды для того, чтобы защищать админздания, мирных жителей, смогут защитить и в Николаеве, и на Луганщине, и в Киеве также.
Об'єднатися регіони мають не тільки для захисту, а й розвитку економіки. Втім, досягти цього зможуть шляхом децентралізації, вважають експрерти. І пропонують провести, зокрема, адміністративно-територіальну реформу.
Михайло Антоненко, керівник центру соціально-економічних досліджень:
- Те проблемы, которые есть в управлении териториями, они мешают полноценно получать качественные услуги жителям, ну у нас в Николаве такого нет, но у вас на Востоке - в составе городов есть другие города, есть села, которые находяться в черте города, они пользуються благами города, но когда им выгодно, они говорят - мы отдельная территориальная единица.
Утім, головне - розширити повноваження на місцях, щоб міста могли самі вирішувати свої проблеми, до яких іноді в центральної влади руки не доходять.