Майже два місяці без очільника міліція Рівненщини. Після звільнення Дмитра Лазарева Міністерство внутрішніх справ двічі призначало керівника УМВС. Втім, обидві кандидатури не схвалила громадськість. Зокрема, затверджений у березні В'ячеслав Чайка побув на посаді лише кілька днів. Іншого претендента, котрий пройшов кадрову комісію МВС і має підтримку в люстраційному комітеті в Києві, Миколу Щирука, поки що особовому складу не представили.
Вже тиждень поблизу Рівненського обласного управління міліції тривають пікети й чергування. Мета мітингувальників - не допустити нового керівника на посаду. Мовляв, люстрацію в обласному комітеті він не проходив, а призначенню посприяли підкилимні домовленості народних депутатів.
Сергій Волков, уповноважений територіальної громади м.Рівне:
- Якщо він не пройшов цю люстрацію, далі він відмовився проти детектора брехні, інші проходять. З них шапка не падає.
Роман Коваль, керівник Правого сектору в Рівненській області:
- Рівненщина багата своїми корисними копалинами, це в першу чергу граніт і однозначно бурштин. Одним з тих, хто займається кришуванням бурштину - це є підрозділи УМВС по цих північних районах. Наскільки я знаю, в таких схемах був задіяний колись пан Щирук, тому що можна запитати його, за що він побудував кілька своїх будинків по 500 тисяч доларів з зарплатою хай в 12 тисяч гривень.
Та прихильники Щирука запевняють - він не може мати жодного відношення до будь-яких схем, адже давно не працював у міліції.
Іван Стельмащук, мешканець м. Костополя:
- Він вісім років працює начальником охорони служби безпеки нафтопроводу "Дружба". Основна робота його була в Івано-Франківській області. Він як пішов на пенсію. Ніякого відношення, це блеф, це клевета.
Колишні колеги нового керівника вважають, що його призначення може бути невигідним не лише політичним силам області, але й декому з його потенційних підлеглих.
Марія Омельчук, голова ветеранської ради Костопільського РВ міліції:
- Він починав свою трудову діяльність, службу в Костопільському райвідділі. Знаєте, коли людина вимоглива, не всім це до вподоби, бо звикли, що не зовсім бути чітким у виконанні своїх службових обов'язків, а він не з тих, що дозволить вліво - вправо.
Сам Микола Щирук розповідає: його кандидатуру відібрали серед кількох претендентів, потім схвалили вибір у люстраційному комітеті в Києві. Врахували й побажання місцевих громад - щоб керівник був місцевий. Нині пан Щирук запросив опонентів зустрітися за круглим столом, аби зрозуміти, чим він їх не влаштовує.
Микола Щирук, кандидат на посаду керівника УМВС України в Рівненській області:
- Я дуже хотів би зустрітись з цими людьми, які мене пікетують на сьогоднішній день, і мої намагання дійти до них, до того, що я готовий до зустрічі, щоб вони сказали свої вимоги, я зворотної реакції не чую.
Пікетувальники не приховують: Щирук не раз телефонував до них із пропозицією зустрітися, та наміру спілкуватися з ним вони не мають.
Ігор Федетчак, координатор Рівненської самооборони:
- Я уповноважений від всіх Західних областей самооборони заявити: якщо призначення Щирука відбудеться, повстане самооборона західних регіонів, і також міста Чернігів.
- А що ви зробите?
- Тоді Київ побачить, що ми зробимо.
Достойного кандидата на посаду керівника Рівненської міліції активісти не називають. Кажуть - це міг би бути хтось із місцевих працюючих правоохоронців. Поки ж вони блокують крісло головного міліціонера, діяльність нелегальних старателів у північних районах процвітає. Копати бурштин на Рівненщину приїздять навіть мешканці інших областей. Вносити зміни до законодавства й карати порушників нема кому - всі сили забирає бюрократичне протистояння.