Перші 14 мешканців Харкова та Криму знайшли прихисток у сімей на Прикарпатті. Яремче, Коломия, Івано-Франківськ зголосилися зарадити людям, які в цей неспокійний час шукають притулку. В області вже працює телефон "гарячої лінії", на який можна звертатися по допомогу.
- Ми пливемо в жовтому човні, в жовтому човні...
- У вас з'явився друг?
- Максим, ти мій друг?
- Так.
Максимко приїхав з батьком, мамою та 11-місячним братиком. Їм надали окремий будиночок. Хлопчик уже навіть встиг його оглянути.
Максим, мешканець м. Харкова:
- Очень много картин, красивых, есть такие, которые вышитые, есть коллекция тарелок, на кухне висят. Я увидел тарелка Египет, тарелка с Украиной простая и тарелка с Россией.
Петро Гораль з дружиною довго не міркували, коли почули, що мешканці Криму та Сходу України потребують притулку. Вирішили прихистити одну сім'ю у себе. Вони поки придивляються одне до одного. Разом снідають і вечеряють, бо господарі ходять на роботу. А ще чудово знаходять спільну мову.
Ліліана Гораль, господиня:
- Той самий стиль життя, що і в Харкові, то і в Івано-Франківську, лиш ми говоримо різними мовами - вони говорять російською, вони українською. Ми дуже прекрасно один одного розуміємо. Нам комфортно один з одним. Вони для нас не створюють незручностей, нам цікаво з ними.
Вони поїхали на Прикарпаття тільки заради дітей. Аби захистити малих від напруги та непевності. Знайшли номер гарячої лінії і зателефонували. А мову вже потроху опановують. Та й бандерівців з автоматами ще не бачили.
Олексій Кажанов, гість з м. Харкова:
- Сложный вопрос - я вообще долго пытаюсь понять, откуда ноги растут у этих мифов. Моей первой задачей было обеспечить безопасность детям, а второй задачей - я думаю, как донести до жителей Крыма и восточных регионов - это неизолированная часть Украины, здесь образованые, интелигентные, здесь Европа близко. Отношение только положительное, негатива нет ва-а-пще никакого, и скорей всего, не будет.
Загалом Прикарпаття нині готове прихистити понад 2 тисячі людей з Криму та Сходу. Тим, хто змушений буде перечекати неспокійні часи якнайдалі від осередку подій, надаватимуть медичний супровід, а дітей розмістять в оздоровчих таборах.