Коли чоловіки масово йдуть до військкоматів, щоб записатися на службу, жінки поспішають осягнути ази надання першої медичної допомоги. Київська клініка лише три дні тому оголосила, що безкоштовно готуватиме волонтерів, а на курси вже прийшло понад шість тисяч охочих.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- Накладати джгути, зупиняти кровотечу та робити масаж серця тепер може навчитися будь-хто охочий.
У столичній клініці відкрили курси волонтерів. Щоб уміти правильно надавати першу медичну допомогу, сюди звернулося понад шість тисяч українців, здебільшого - жінки.
Михайло Радуцький, директор приватної клініки:
- По-перше, ця ініатива виникла спонтанно після дуже незрозумілого рішення росіян про введення військ на територію України, і ми зрозуміли, що не дай боже, якщо це станеться - люди, які захочуть допомогти, мають мати навчики в наданні першої допомоги постраждалим.
До кабінету, де зібралися волонтери, заносять манекена. Навчання починають без зайвих слів, жінкам одразу показують, як зупинити кровотечу.
- Вот рана, вот она кровит, ваше первое действие - подойти и хорошенько зафиксироваться здесь, надавить, чем сильнее, тем лучше, механически вы остановите это кровотечение.
Євген Крук, фельдшер:
- Самое главное - мы пытаемся объяснить людям, что не нужно или что нельзя делать до прибытия профессиональных медицинских работников. Если это на венозное кровотечение наложен жгут, то оно только усилится, и человек может погибнуть.
43-річна Тетяна працює менеджером. Раніше до медицини не мала жодного стосунку. Утім, нині вирішила осягнути сестринську справу.
- Именно сейчас возникла угроза, все мы знаем ситуацию в Крыму.
А ця жінка - медичка. Утім, вже давно має власний бізнес, і ази надання першої допомоги вирішила повторити.
- Много лет не имела медицинской практики, потому что занималась бизнесом, теперь, я считаю будет более весомый вклад.
Оксана вчиться робити перший у своєму життя непрямий масаж серця.
- За минуту вы должны произвести три цикла, то есть сердечные сокращения должны быть 100-120 ударов в минуту, пробуйте. Быстрее, попробуйте максимально близко подойти.
А ось 28-річна Ірина каже: продовж останніх місяців, під час протистоянь, їздила на Майдан. Каже: там не вистачало волонтерів, сама ж допомогти нічим не могла, бо не знала як. Тож, коли випала нагода, одразу прийшла на курси.
Ірина, волонтерка:
- Колись в школі вже це викладали, але це було давно, тому згадуємо. Страх потрібно перебороти для того, щоб надати допомогу.
Майбутніх медсестер у клініці навчатимуть по три години. Дві - теорії, і одну присвятять практиці.
Михайло Радуцький, директор приватної клініки:
- Їх навчать перше: зупинка кровотечі, друге - це десмугія, накладання кровозупиняючих пов'язок, це правила транспортування хворих на ношах і це перша допомога при опіках, хімічних враженнях.
Поки що запис на курси медзаклад зупинив. Бо неспроможний дати раду такій величезній кількості охочих. Адже лікарі вчать волонтерів у свій неробочий час.