Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

20 вересня 2013, 00:57 Суспільство
Як планують боротися з боржниками за комуналку
Як планують боротися з боржниками за комуналку

Остання надія тих, що завинили за комунальні послуги, луснула, мов мильна бульбашка. Парламент відмовився запроваджувати мораторій на продаж майна злісних боржників.

Вінничанка Тетяна разом із сином та донькою вже кілька місяців мете вулицю, аби сплатити борги. За комунальні послуги, воду й тепло родина заборгувала 52 тисячі гривень. У ЖЕКу запропонували - не маєте роботи, працюйте на нас.

Тетяна, мешканка м. Вінниці:

- У нас оклад 1650. Розрахувалася, це ще треба звірятися, багато віддала. З мене вираховують борг за холодну воду по 500 грн, осталося пару місяців, розщитаємося.

Усіх боржників, що завинили більше тисячі гривень, представники ЖЕКу обходять поквартирно.

- Не хватає коштів, щоб погашати заборгованості по комунальних послугах - тобто ми пропонуємо роботу в нашому ЖЕКу.

Мешканка Донецька Лариса також не сплатила комірного. Тому виконавча служба погрожує арештувати дві її автівки. І наводить приклад з іншим боржником.

Юрій Перебийніс, директор КП Донецькміськводоканал:

- Человек направлялся в Киев в командировку, его остановили, забрали машину на штрафплощадку, и он в течении часа поехал, оплатил долг порядка 12 тысяч.

Втім, платити жінка не хоче, натомість має намір судиться з комунальниками через неякісні послуги.

Лариса Міняйло, мешканка м. Донецька:

- Я была в исполнительной службе и написала им, что я обязуюсь оплатить долги, которые мне присудит суд, после того, как я напишу отмену решения суда и предъявлю претензии ЖЭКу и водоканалу, и то, что мне присудит суд, я оплачу.

З власниками осель, які не хочуть переказувати гроші навіть за рішеням суду, не панькаються. Забрати за борги можуть усі цінності, що є у квартирі. Спочатку з молотка йдуть побутова техніка та автомобілі. На Дніпропетровщині ось цей транспорт конфіскували за несплату комунальникам семи тисяч гривень. І лише в останню чергу заарештують житло. Втім, виселяти можна лише з приватизованих квартир. Оселю виставляють на продаж, а те, що залишиться від сплати боргу, повернуть власникові. У світі ж взагалі не існує такого поняття, як комунальні борги - каже колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

Олексій Кучеренко, міністр ЖКГ України (2007-2009 рр.):

- В світі не роблять боргів. Щоб власник приватної квартири або будинку зробив борги - це нонсенс.

Давно подолали це явище й колишні радянські республіки.

Олексій Кучеренко, міністр ЖКГ України (2007-2009 рр.):

- Свого часу Естонія, коли починала налагоджувати систему розрахунків, вони розпочали з того, що зразково перед камерами трьом родинам - це десять років тому - вони запропонували виселитися, але це були заможні родини, які могли платити, але не платили. Вони терміново сплатили по рахунках.

Таких прецедентів в Україні поки що не було. Втім, з неплатниками урядники закликають боротися жорстко. Приміром, міський голова Запоріжжя наказав показово покарати десяток найбільших боржників.

Олександр Сін, Запорізький міський голова:

- Я хочу увидеть в течении двух недель реально шаги по отношению к этим 10 людям. В каждом районе. Арест движимого и недвижимого имущества, арест имущества, все это делается под телекамерами и показывается.

Та чи подіє така шокова терапія на боржників - покаже час.