Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

4 червня 2013, 23:35 Суспільство
Спільні навчання Збройних сил та МНС
Спільні навчання Збройних сил та МНС

Не на війні, то на пожежі! Збройні сили України разом із Держслужбою з надзвичайних ситуацій провели перші спільні масштабні навчання після об'єднання в одну структуру. Майже чотириста бійців, вісім десятків спеціальної техніки, зокрема й авіація. І одне єдине завдання - врятувати українців від справжньої катастрофи.

Вибух на підприємстві. Будівля просто рухнула. Всередині - люди. Вогонь розповсюджується швидко. Шляхи до евакуації відрізані. На допомогу мчать пожежні. Стволи з піною - на вогонь. Драбини - для вцілілих людей. Поспішають і чотирилапі помічники для того, щоб відшукати постраждалих під завалами.

Ігор Заповітряний, керівник кінологічного центру Держслужби з надзвичайних ситуацій України:

- Для собаки это непривычная ситуация - это определенный стресс, подъем на летательном аппарате и сразу после этого еще нужно вступить в работу.

Утім, працюють - чемпіони світу із рятувальної кінології. П'ять розрахунків - рятувальник з хвостатим напарником. По дві бельгійські та німецьки вівчарки, один лабрадор. Під завалами вони шукають живих людей.

- Мы приучаем к тому, чтобы собака показывала не просто место, где находится человек, а показывала место, где находится его голова, то есть дыхание человека.

Тоді до справи стають люди.

Максим, співробітник аварійно-рятувального центру Київської області:

- Вибивали стіни, вивільняли з завалів, 4 людини врятували.

Тим часом навколо місця катастрофи медики розташовують свій табір.

Богдан Ягельський, співробітник управління медичної служби з питань НС в Тернопільський області:

- Як казав великий Микола Іванович Пирогов - на полі бою не медицина, а адміністрація відіграє велику роль, тобто головне було відсортувати, від цього залежала найбільша кількість врятованих осіб.

Сортирують за кольорами. Зелений - легкі ушкодження. Жовтий - є загроза життю: треба допомога або шпиталювання. Чорний - загиблі. Табір росте - бо ж сталося ще два лиха: ДТП на залізничному переїзді та аварійне приземлення літака.

- У нас така служба, що кожен день надаємо допомогу, але такого масштабу це було вперше.

Миколин сектор жовтий. Врятованих не рахує.

- Ну мінімум 50.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Здавалося, впоралися і з вибухом на підприємстві, і з ДТП на переїзді, і аварійним приземленням літака. Аж ні - ось вона, справжня небезпека - витік аміаку, є загроза забруднення навіть не на одну область.

Герметизувати речовину, не допустити розповсюдження й вберегти людей. Ось три слони ліквідації подібних аварій. Робота копітка. А ось де вона ювелірна. Сапери знешкоджують авіабомбу. Для цього чималої кількості особового складу не потрібно. Головне  - професіоналізм, й, шуткують вояки - трохи везіння. Ці всі ситуації можуть статися на території України окремо. Утім, нині їх усі разом відпрацювали Державна служба з питань надзвичайних ситуацій й Збройні сили України в межах спільних навчань. Структури формально об'єдналися в січні цього річ. І вже працювали разом під час березневих снігопадів і квітневих паводків.

Віктор Янукович, президент України:

- Тепер для збройних сил України участь у ліквідації наслідків НС буде не епізодичною, а важливим системним завданням, це має бути врахованим при реформуванні та організації аврально-бойової підготовки.

Олександр Вілкул, віце-прем'єр-міністр України:

- Президент поставил задачу правителтьству на законодательном уровне актов кабинета министров отработать механизмы задействования армии без каких-то допольнительных указов.

Взаємодопомога - гадають - надто знадобиться вже цього літа. Очікують неймовірну спеку. Відтак і лісові пожежі. Як гаситимуть їх, продемонстрували на цих-таки навчаннях.

З землі зазвичай таке займання здається. Підключається авіація. Й рятувальників, й вояків, й самих лісників. А далі в бій ідуть солдати. Гасять вручну. Отак спільними зусиллями дадуть бій вбивчому червоному півню.