Кому відпочивати, а кому - працювати. На травневі свята рятувальники Києва та прилеглих районів в рази посилять пильнування лісосмуг і галявин поблизу водоймищ. Щоб запобігти виникненню пожеж і стихійних сміттєзвалищ.
Травнева міґрація почалася! На свята міста спорожніють. Натомість велелюдно, завізно й весело буде серед дерев і на пляжах. Фахівці кажуть: саме цими днями - пік лісових пожеж. Хоча самі туристи всі як один впевнені - вони розгулятися полум'ю не дадуть.
Дмитро, мешканець м. Києва:
- Якщо вогнище розпалюєм - викопать яму, розпалить, а після того прикопать уголь.
Надія, мешканка м. Боярки:
- Ми понімаємо, розуміємо, що щось останеться - може бути пожар в один момент.
Проте розуміють, як показує практика, не всі. Саме тому до ліквідації можливих займань готуються не лише професійні рятувальники, а й пожежні дружини в лісництвах.
- Бачте, вже й готовий. Пройшло скільки хвилин?
- Дві. Ну і нормально.
А ось для професіонала 2 хвилини - це забагато.
Валерій Борис, заступник керівника ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій м. Києва:
- У нас норматив від 30 до 50 секунд виїзд, збору та виїзду по тривозі. Но це гражданські особи, цивільні, і до них другі нормативи зовсім.
Щоб захистити дерева й кущі від вогню, в лісництвах отакі електронні помічники. Ця відеокамера на вишці і вдень і вночі пильнує зеленої зони площею 6 тисяч гектарів.
Роман Сова, керівник відділу Боярської дослідної станції:
- Оперативність виявлення і оперативність в частині локалізації і подальшої ліквідації лісової пожежі ну стала в рази, в рази більша.
Та клопіт лісівників цими днями не лише вогонь. Величезні купи сміття, які залишають по собі відпочивальники, перетворюють довкілля на отруйне звалище.
Роман Сова, керівник відділу Боярської дослідної станції:
- Є такі люди, що конешно приїжджають людьми, а від'їжджають свиньми. Ну нічого. Ми з ними бесіду ведемо, після них прибираємо.
Рятувальники запевнили: травневі свята минуть без неочікуваних ситуацій.
Володимир Муха, керівник ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій України:
- Обстановка під контролем, підрозділи ДСНС готові до вирішення всіх проблем, які можуть виникнути напротязі цього періоду. Техніка боєздатна, запаси паливно-мастильних матеріалів в наявності, люди проінструктовані.