Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

11 квітня 2013, 00:04 Суспільство
Заборона абортів в Україні - добро чи лихо?
Заборона абортів в Україні - добро чи лихо?

В Україні знову заговорили про заборону абортів. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект. Депутати вважають: це розкіш, з огляду на демографічну ситуацію, і шкідливо для здоров'я жінки, робити штучне переривання вагітності. Утім, табу - небезпечніше - кажуть лікарі й правозахисники.

Аліна чекає на аборт. Їй 25-ть. Зізнається - моторошно. Переривання вагітності вважає своїм правом. Адже одну дитину вона вже народила.

Аліна, мешканка м. Києва:

- Я еще хочу учиться, мне 25 лет, хочется себя поднять, просто не вовремя. Если б это был первый мой - я б, наверное, этого не делала, понимая, какие это могут быть последствия.

Ризик не виправданий - зазначає народний обранець Олександр Сич. Він виступив із законодавчою ініціативою заборонити аборти, за вийнятком трьох випадків: загроза здоров'ю вагітної, аномалії розвитку плоду й зачаття внаслідок зґвалтування.

Олександр Сич, народний депутат України:

- Наріжним аспектом того законопроєкту, який я з колегами подав, є ствердження, що зачате, але ще не народження дитя - є цінністю і потребує захисту.

У документі передбачили кримінальне покарання за несанкціонований аборт, яке, до речі, є й нині. Із новенького - штрафи за агітацію штучного переривання вагітності. Погоджується депутат і з тим, що треба поліпшувати матеріально-побутові умови для майбутніх матерів. Утім, каже - самому йому всього не охопити. Тож не проти передати естафету колегам.

Олександр Сич, народний депутат України:

- Сьогодні я подав закон про заборону абортів, очевидно, що в інших сферах життя треба напрацьовувати законодавство і врегульовувати його, і тільки в комплексі наше суспільство буде оздоровлюватися.

Утім, правники такого оптимізму не поділяють. Ба більше - впевнені, що шляхетна мета законопроекту - вберегти репродуктивне здоров'я жінок - у нашій країні поки провальна.

- Зараз проблеми з якоюсь надмірною кількістю абортів не існує, зараз лікар більше заробляє на пологах і веденні пологів, ніж на аборті. Зараз безглуздо це забороняти, тому що суспільство цього не сприйме.

Аналогію експерти проводять із "вікнами життя" при пологових будинках.

Сергій Сулимовський, головний лікар пологового будинку м. Рівного:

- Відкривається з тієї сторони, там так само ручка є, вночі відсвітлюється, написано - вікно життя, там є спеціальний провулочок, щоб мама могла спокійно покласти дитину і втекти, щоб її ніхто не бачив.

Їх відкрили для матусь, які таки народили, але виховувати з якихось причин не можуть. Несіть сюди, тільки не вбивайте дітей - закликають лікарі. 

- Воно вже в нас 7 років, але, нажаль, ніхто ще ним не скористувався ні разу.

А випадки вбивств породіллями немовлят були. Ось і заборона штучного переривання вагітності лікарів непокоїть.

В'ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України:

- В Румунії, коли був режим Чеушеску, заборонили аборти і рівень материнської смертності одразу виріс в 50 раз, в 50! разів.

Нині в Україні жінка вільно може зробити аборт продовж 12-ти тижнів. За медичними критеріями - до 22-х. Та попри офіційний дозвіл, і нині вдаються до кримінальних чищень. Їхньої статистики медики не ведуть. Утім, пацієнток рятують.

- Ми проти абортів, але ми точно так же проти заборони абортів.