Гроші - на вітер. Одеська міська рада надала півмільйона гривень на охорону пам'ятника Катерині Другій. Що це - новий привід для корупції чи життєва потреба, намагалися розібратися наші кореспонденти.
Вперше пам'ятника цариці поставили в Одесі в 1900 році, проте простояв він лише 20 років. Його замінили спочатку погруддям Карла Маркса, а потім героїчними матросами "Броненосця Потьомкіна". Повернути Катерину на Катерининський майдан вирішили 2007-го. Тоді не минулося без сутичок між представниками проросійських та проукраїнських політичних течій. З тих пір біля монумента цілодобово чергує патруль державної охорони.
- Они спят там в машине. Вот так они охраняют.
Навіщо приставили вартових, серед місцевих мешканців мало хто розуміє. Адже в Одесі чимало пам'ятників, і на їхню охорону ніхто грошей не витрачає. Ще й аж півмільйона гривень на рік.
Сергій, мешканець м. Одеси :
- Охраняют от кого? А что, только этот памятник охраняют? А Ришелье не охраняют?
Не розуміють цього й запорізькі козаки, адже реальної загрози вандалізму не бачать. І свою позицію доводитимуть у суді.
Павло Миронець, голова Ради старійшин українського козацтва:
- Чому наш памятик атаману Головатому не охороняється? Він побитий, тому що ніхто не хоче його ні ремонтувати ні охороняти, ще цілий ряд памятників в Одесі. Ніде я не бачив охорони, чому це так получається, що наші гроші ідуть комусь?
На питання "чому?", в міській раді відповідають: "Гроші призначені на захист не всього пам'ятника, а його частин".
Андрій Шелюгін, керівник управління Одеської міської ради:
- Охраняются скульптуры сподвижников Екатерины, которые расположены на памятнике. Они являються частью музейного фонда Украины и подлежат охране в соответствии с законом о музейном деле. У нас планируется изготовление копий этих 4 скульптур, для того, чтобы музейные экспонаты вернуть в музей. А в составе пам'ятника экспонировать эти копии.
Проте городяни твердять: копії обіцяють виготовити вже чотири роки, і щоразу з міського бюджету віддають півмільйона гривень на охорону.