"Свідок" продовжує серію репортажів про міліційні спецпідрозділи України. На черзі - "Тайфун". Один день зі звичайним працівником білоцерківської роти пробув Олексій Бельський.
Сьома ранку. Сержант Володимир Горовий збирається на роботу. Легкий сніданок, чай та кілька бутербродів. Коло дверей улюблений рудий кіт - проводжає господаря.
Володимирові двадцять два. До спецпідрозділу прийшов після армії - служив у внутрішніх військах. Попри молодість бачив чимало: протистояв і нетверезим зі зброєю, й небезпечним злочинцям. Перед патрулюванням - чимало важливих справ. Найголовніше ж, каже - рукопашний бій.
Володимир Горовий, співробітник "Тайфуну":
- Блокировка, захват запястья, перехват другою рукою, контроль руки.
Микола Романчук, заступник командира роти Білоцерківського МВ міліції:
- В наш підрозділ може попасти кожен працівник, який має добру фізичну підготовку, показники по службі, тобто, приймає активну участь в розкритті злочинів, повинен мати юридичну підготовку.
Після тренувань та обіду - на чергування. Патрулюють утрьох. Вже в найближчому дворі зупиняють підозрілого чоловіка.
Правоохоронець:
- Заборонені речі у вас знаходяться - наркотичні, колючо-ріжучі?
- Ничего нет.
- Будь-ласка, достаньте все з кишені.
Головний біль білоцерківських міліціянтів - наркомани. Патруль вирушає до одного з їхніх кубел. Стара, давно закинута міська лазня. На підлозі десятки шприців, та ані душі. Або хтось попередив, або прийдуть пізніше. За словами міліціянтів, останнім часом місцеві наркозалежні демонструють неабияку вигадливість: колють лікарський препарат, що легально продається в аптеках.
Володимир Горовий, співробітник "Тайфуну":
- Медикамент "Тропікамінт" називається - медичний препарат, котрий предназначений для лікування очей. Наркомани вже придумали - начали ним колотися. Даний препарат не заборонений, тому їх не притягнеш до відповідальності, коли ним колеться.
Близько четвертої в автівці спрацьовує рація.
Правоохоронець (рацією):
- 300-й бал.
- На зв'язку 300-тий.
- Спрацювання магазину "Каштан" на вулиці Ярослава Мудрого.
- Прийняв.
Біля крамниці пістолети напоготові. Нині це явно не зайві перестороги. Після останніх гучних збройних нападів на ювелірні крамниці та банки бійці постійно пильнують. Цього разу минулося - виклик виявився хибним.
Володимир Горовий, співробітник "Тайфуну":
- За технічними причинами може бути спрацювання - сигналізація старішая, або хтось случайно нажав на кнопку.
Ірина, продавчиня:
- Як часто у вас буває спрацювання сигналізації, і як швидко приїжджає міліція?
- Сигналізація не часто буває, але міліція приїжджає швидко - за хвилину-дві-три максимум.
Цього дня чергування виявилося на диво спокійним. Володимир каже: так буває нечасто. Іноді і своїм життям доводиться ризикувати, і чужі рятувати.