Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

13 травня 2011, 14:30 Суспільство
Вчені: надмірне прагнення до чистоти в квартирі може викликати депресію
Вчені: надмірне прагнення до чистоти в квартирі може викликати депресію

Прагнення до стерильності у квартирі може спричинити депресію. Чи й справді помело в руках сприяє занедужанню?

Катерина до бруду ставиться спокійно, і культу з прибирання не робить. Ось і синові щоп'ять хвилин рук не миє.

Катерина, мешканка м. Києва:

- Мы соски промывали под водой, не кипятили, не заморачивались. Взял игрушку - я не бегу ему протирать руки, это однозначно. Ребенок вышел с песочницы - я ему могу протереть ручки, можем пойти поиграть дальше.

"Щаслива," - сказали б про молоду киянку науковці з університету в Атланті. Вони стверджують: жінки страждають від депресій, бо люблять стерильність у квартирі. Дослідили: постійно пригніченими почуваються десять відсотків англійок, а ось серед мешканок Нігерії - лише сота частина. Усе тому, що в мегаполісах дам більше дратують неприбрані домівки. Частково погоджуються з цим і вітчизняні науковці.

Тетяна Філоник, лікар-психотерапевт:

- К депрессии приводит не сама привычка убирать, а вот та причина, которая заставляет это делать.

Ще Фройд припускав: прагнення чистоти - то через сексуальну невдоволеність. Або ж навпаки, після статевого акту пані почуваються брудними, і прагнуть змити це відчуття.

Тетяна Філоник, лікар-психотерапевт:

- Женщины советского, постсоветского пространства, которые воспитывались с мыслью о том, что секс - это грязно, это нельзя, они компенсируют эти свои комплексы тем, что пытаются отдраивать всю квартиру.

Утім, є і інші причини. Буває, людина чепурить усе довкола, коли не в змозі владнати якусь ситуацію. Існує навіть таке поняття - "невроз чистоти". Притаманний він і чоловікам. Особливо, коли вони не беруть до рук ганчірки, а докоряють дружинам: "Чому в хаті не прибрано?" Та якщо бажання чистоти стає нав'язливим, варто замислитись: чи у бруді притичина? Можливо, в голові?

Та й без миття лихо. Терапевти кажуть: бруд - то ворог здоров'ю. Надто через оцих паразитів - пилових кліщів.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- В пыли полезности никакой нет, наоборот, есть негативные какие-то моменты. Есть часть людей, которые чувствительны к пылевым клещам, которые живут в пыли. Это аллергизация, это могут быть астматические компоненты, и т.д.

Тож рекомендують мити квартиру залежно від забруднення. Бажано, простою водою. А з побутовою хімією радять бути обережним. Бо ж кислоти, луговини, ензими, відбілювачі та амброзиви можуть завдати ще більшої шкоди. Приміром, спричинити запалення шкіри, слизової очей та носа, головний біль.

Вікторія Форосенко, лікар-терапевт:

- Обязательно работать в перчатках, желательно, в маске ли респираторе.