Кіндер-сюрприз. Чоловік повертався додому на обідню перерву - вийшов із трамвая й остовпів. На зупинці в поліетиленовому пакеті з купою речей лежало немовля, яке ледь дихало. Ось такий буває перший день життя, коли дитинку полишають на призволяще.
Лікар:
- Вот такой - мужчина с ноготок.
Маленький Іван, так його назвали вже в лікарні, вижив після кількох годин на морозі. Нині його лікують від двостороннього запалення легеней - матусиного подарунку на перший день життя.
Майя Загорець, завідувачка відділу Донецької міської лікарні №6:
- Ребеночек был переохлажденный, и мы теперь имеем последствия этого переохлаждения - у ребенка двусторонняя пневмония, но на сегодня его состояние вне опасности. Сейчас оформляются документы на этого ребенка в установленном Законом порядке.
Усі небезпеки вже позаду. Та невідомо, що було б, якби на кинуте немовля не натрапив чоловік, який саме йшов з роботи на обід. На лавці побачив пакета, в якому щось копирсалося. Розгорнув й остовпів.
Євген Касторнов, керівник відділу Донецького МУ міліції:
- Новорожденный ребенок находился в пакете, он был в пеленке, детской куртке на молнии и в женском жакете, который застегивался на 1-у пуговицу.
Немовля ледь дихало: температура маленького тільця опустилася до майже смертельної позначки - тридцяти трьох градусів. Мешканці місцини, де знайшли дитину, впевнені: таке бузувірство справа рук нетутешніх.
Місцева мешканка:
- Это я не знаю, какой надо быть. Может, семейное положение, может, малолетка.
Місцева мешканка:
- Даже пришла бы ко мне, в калитку потарабанила и оставила. Да любому. Мы бы уже решили, куда девать этого младенца. Это не из наших - это приезжие.
Після лікування Іванка відправлять до будинку дитини, де він чекатиме на нових батьків. За його ж горе-матусю тепер візьмуться правоохоронці.
Євген Касторнов, керівник відділу Донецького МУ міліції:
- Сотрудниками милиции принимаются все необходимые меры, проводятся следственно-оперативные мероприятия на установление очевидцев и свидетелей. Самое главное - на установление матери. Пользуясь случаем, хотел бы обратиться к гражданам, если кому-либо что известно по данному факту, убедительная просьба сообщить по номеру: 340-01-33, или в дежурную часть "102".
За те, що покинула немовля напризволяще, горе-матусі загрожує до 3 років позбавлення волі.