Українці вмирають так часто, що їх уже ніде ховати - з такою проблемою стикнулися в Івано-Франківську. Цвинтар невпинно розростається, і наступає на землі селян. Про те, як мертві виживають живих - дивіться в наступному сюжеті.
Степан Савчук, директор Івано-Франківського спецкомбінату:
- Ну, фактично, місця вільного є до року... Вистачить на 5 місяців. Це залежить від помирання людей. Це питання по виділенню землі опрацьовується, але з затримками.
Щоб розширити кладовище, треба викупити землю в селян-пайовиків. Місцева громада проблему розуміє, проте мешкати поряд із цвинтарем не хоче.
Марія, мешканка с. Чукалівки:
- Я вважаю, що для одного села 3 кладбища - забагато. Не бажав би внукам жити з таким великим кладбищем. Нам цього хватить... Не віддам.
Сільський голова каже: людей підтримує, свого паю теж не віддасть. Хоча планів на нього не має, але так наближення цвинтаря до села зупинить.
Ігор Гаврилів, Чукалівський сільський голова:
- В Чукалівці мало землі, а земельні ділянки, які ще підходять під будівництво, вони недалеко від міського кладовища. Якщо посунути зону міського кладовища, то ми обмежуємо себе в будівництві.
Влада Івано-Франківська мала ще варіанти, проте, втілити їх не вдалося. Мешканці інших сіл також забунтували проти сусідства з мертвими.
Василь Білик, керівник управління ЖКГ м. Івано-Франківська:
- Десь 5 років назад було оформлено всі документи. Тільки не дали згоду сільська рада села Подлісся. Вони були проти... В Угринові була ділянка, люди не дали.
Протягом найближчих тижнів найвищі посадовці міста й області вкотре намагатимуться владнати цю проблему. Та основним варіантом залишається вмовляти селян Чукалівки. А мешканцям Івано-Франківська обіцяють: місця під поховання знайдуть.