Доки грім не вдарить, хлоп не перехреститься. Волинські ДАЇвці аналогічним чином відреагували на резонансну ДТП за участі маршрутки. Одразу після трагедії, що забрала життя 53-річної жінки, міліціянти взялися ретельніше перевіряти автобуси та водіїв, що виїздять у рейс. Як наслідок - громадського транспорту в місті поменшало вдвічі.
Призвідцем аварії, через яку нині "стаханівськими" темпами "трусять" усі луцькі "Богдани", став ось цей автобус. Він рухався вулицею Рівненською аж раптом, виринувши із загального потоку, влетів у крамницю на узбіччі. Одна людина загинула, ще двоє - в реанімації. Що стало причиною транспортного кульбіту, інспектори гадають досі.
Олександр Паламарчук, інспектор УДАІ у Волинській області:
- Напевно, це, все-таки, швидкість, недотримання вимог правил дорожнього руху в таку пору, взимку, - потрібно дуже помаленьку їздити. Сам водій перебував в шоці, в ході розслідування уже буде щось більш відомо…
Доки відповіді немає, пильнувати найбільші вуличні розв'язки доручено десяткові патрулів ДАЇ. Їхня мета…
Правоохоронець:
- Потрібно провести ряд профілактичних заходів, спрямованих на попередження аварійності на пасажирському автотранспорті. Зрозуміли, да?
А ще перевізників тестуватимуть на знання правил дорожнього руху та перевірятимуть технічну справність автобусів. Судний день для тих, хто має клопіт, та все-таки виїздить, аби підзаробити, починається ще в гаражі о шостій ранку.
Наглядають інспектори і за перевіркою водіїв у медичному кабінеті. Пульс, тиск, а ще вміст алкоголю у крові. Двоє лікарів двом десяткам кермувальників дають раду за півгодини. Результати обстеження вписують у журнал.
Віталій Семенович, медпрацівник транспортного підприємства:
- Якщо є підозра, що приймав алкоголь, або сьогодні після алкоголю, от апаратик є спеціальний для перевірки. Якщо зашкалює, більше норми, ми не допускаємо. Але у нас таких, я кажу, дуже мало. Одна людина була в цьому році, і він зразу був звільнений.
Ще одна стадія контролю перевізника - перевірка шляхового листка, що дозволяє йому роботу на маршруті. На годиннику восьма ранку, а кількість тих, хто прозвітував інспекторам, уже перевалила за півсотні. Разом пройти ще й алкотест водії теж не проти.
Попри те, що п'яних не виявлено, а технічний стан маршруток задовільний, після рейдової перевірки ДАЇвців громадського транспорту на вулицях обласного центру поменшало вдвічі. Інспектори кажуть, причина тому - елементарний водійський острах. Мовляв, не попався на порушенні сьогодні, попадуся завтра. А це значить: шоферська братія недотриманням вимог перевізника таки грішить.