Гірлянди, хлопавки, салюти, бенгальські вогники. Без цих атрибутів українці Нового року вже не уявляють. Ось тільки чи знають співвітчизники, що більшість цієї продукції може призвести до пожежі, а відповідно і нашкодити здоров'ю? Як убезпечитись - знають наші кореспонденти.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Хочете безпечного нового року, то майже ваших рук справа. Прикрасили домівку новорічними іграшками, підготували піротехнічне дійство? А тепер придивіться до всіх цих святкових атрибутів.
Почнемо з хвойної красуні. Сама вона цілком безпечна. А ось її прикраси - ті ще призвідники лиха.
Вікторія Рубан, керівник прес-служби ГУ МНС України в Київській області:
- Не прикрашати ялинку горючими предметами - вата, ще якісь хімічні речовини, які під час загорання миттєво спалахують, і навіть якщо вони не потраплять на людину, від їдкого диму може стати отруєння їдким газом.
Думаєте, маячня? Даремно. Ось наочне підтвердження: ялинка згорає за секунди, після чого спалахує вся кімната.
Спровокувати пожежу можуть й електричні гірлянди. Їх купами продають на столичних базарах. Коштує такий дріт із сотнею різнокольорових ліхтариків десять гривень.
Продавчиня гірлянд:
- Она работать будет?
- Конечно, мы проверим.
Продавці за якість ніби ручаються. Та гарантій не дають.
Продавчиня гірлянд:
- На Китай никто гарантию не дает, вы ж понимаете, не сертифицированная продукция, никто ничего не даст.
Підтверджують це і спеціалісти Укрметртестстандарту. Вони перевірили з десяток таких гірлянд. Дійшли висновку: продукція не відповідає вимогам якості і безпеки. Тож спеціалісти рекомендують не ризикувати, купуючи такий крам. У споживачів свої аргументи.
Валентина Миколаївна, мешканка м. Києва:
- Я купувала вже, в мене дома багато таких, ну, і не дорого, даже если она выйдет из строя, мне не жалко этих 10 гривен.
Та й це не кінець небезпек. Приміром, продукція під категорією "новорічні сувеніри" й зовсім в Україні не сертифікується. Тож до вибору таких іграшок треба підходити дуже відповідально.
Ну і який новий рік без бенгальських вогників та хлопавок. Красу таку спостерігати люблять усі. Нагадуємо лише правила безпеки. Не носити в кишені, не спрямовувати в обличчя, не використовувати біля горючих речовин, і, бажано, не в приміщенні.
Це стосується і піротехніки. Феєрверки - чи не найнебезпечніша новорічна розвага.
Вікторія Рубан, керівник прес-служби ГУ МНС України в Київській області:
- На них на всіх є правила поводження, клас небезпеки.
Купувати їх радять у спеціалізованих крамницях. І обов'язково дивитися на термін придатності. Зазвичай він не перевищує трьох років. А запускати салюти радять десь на пустирі.
Вікторія Рубан, керівник прес-служби ГУ МНС України в Київській області:
- Категорично забороняється стріляти поблизу дерев, арок, мостів, чи поблизу будинків. Були такі випадки, коли петарди, феєрверки залітали на балкони поруч розташованих будівель.
Пам'ятати варто і про власну безпеку. Адже піротехніка може завдати опіків.