Обережно, пішоходи! Одеські даївці твердять: 70 відсотків ДТП стається за участі перехожих. Вони не зважають на жодні дорожні правила, а часто навіть не мають інстинкту самозбереження.
Щоб перевірити, як поводяться пішоходи на дорогах, даївці вирушили в рейд. Чергували навпроти супермаркету. Покупці, завантажені торбами, дійти до найближчої "зебри" не вважають за потрібне.
Тетяна, мешканка м. Одеси:
- Магазин здесь вот, живу в этом доме. Возвращаться и ходить туда-сюда я не хочу. Поэтому перехожу, здесь удобно, все переходят постоянно. Здесь должен быть пешеходный переход.
Олег, мешканець м. Одеси:
- Я никому не создавал препятствий, дорога была свободна.
Не зважають пішоходи на правила навіть у надвечірніх сутінках.
Ганна Арсенівна, мешканка м. Одеси:
- Очень ноги болят, так трудно пройти вот эти вот метры, очень трудно.
- А вот не дай Бог машина, как вы?
- Пережидаем на середине.
У ДАЇ кажуть: пішоходи забувають, що є учасниками дорожнього руху. Перетин проїжджої частини в не встановленому місці - порушення, за яке штрафують.
Олександр Якимович, керівник УДАІ в Одеській області:
- Этот процесс достаточно трудоемкий. Потому что не всегда у пешехода есть документы, удостоверяющие личность. Его необходимо задерживать, доставлять в территориальный орган внутренних дел, устанавливать личность, только после этого составлять на него протокол.
Від початку року на Одещині з вини пішоходів сталося понад 300 аварій, 48-ро людей загинуло, 295-ро - травмовані. Тоді як дотримання кількох простих правил могло б зберегти життя.
Олександр Якимович, керівник УДАІ в Одеській області:
- Пешеход должен передвигаться навстречу транспортному потоку. То есть, когда человек видит машину, которая к нему подъезжает не сзади, у него срабатывает природный инстинкт самосохранения, и он может отойти в сторону, и так далее. Сегодня в виду ухудшения погодных условий обочины мокрые, поэтому хотелось бы обратиться к пешеходам, чтоб они больше думали о своей собственной же безопасности.