Тотальний наступ на порушників правил дорожнього руху. Прилади, що фіксують порушення, стають досконалішими. Сьогодні стражі порядку показали новий алкотестер та вдосконалений німецький варіант "Візира".
Правоохоронець:
- Характер руху вашого автомобіля викликає підозру.
Цей чоловік їхав вихляючи. Алкоголем несе за півметра. Одне слово, ідеальний претендент для іспитів нового алкотестера.
Правоохоронець:
- Будь-ласка, продуйте мундштук до щелчка. Чекаєм аналізів ваших. В вашому організмі - алкоголь у розмірі 0,36%.
Чоловік розгублений. Сьогодні не пив.
Водій-порушник:
- Може, вчора... Я не знаю, може, вчора... Так, трошки...
- Може, вчора, може, сьогодні. Є покази прибора.
Алкотестер не дасть збрехати. Схожий прилад використовує німецька поліція. А німці люблять точність. Реагує новинка тільки на алкоголь.
Борис Сачалко, кореспондент:
- Раніше алкотестер реагував не лише на алкоголь, а і на кефір, молоко, і на деяку іншу кисломолочну продукцію. Чи така сама логіка у новому приладі - ми зараз і випробуємо. (П'є, дує в трубочку)
- Ваш результат - 0.
- Тобто, немає алкоголю?
- Так точно.
Результати роздруковують на місці. Тож їхати у наркодиспансер, як це було раніше, немає сенсу.
Анатолій Курінний, керівник УДАІ м. Києва:
- Старий прибор - це була звичайна трубка, водій відмовлявся це робити, бо він знав, що це за трубка. А зараз цей прибор - він німецький, і він зразу показує кількість алкоголю. Обманути цей прибор неможливо.
На цьому новації від даївців не завершуються. "Візир" тепер у минулому. Ближчим часом його замінять хитрішими приладами.
Андрій Науменко, інспектор УДАІ м. Києва:
- Ми знаходимось зараз на столичному шосе "101", а місце контролю - столичне шосе "100". Там знаходиться камера, яка передає нам через Інтернет. Поки він доїде, з моменту фіксації до нас, ми уже спокійно виходимо з машини і зупиняємо його, показуємо водієві фотофіксацію.
А відтак блимати фарами, попереджаючи про інспекторів, вже немає сенсу. Камера встановлена в іншому місці - за кілометр, а то й за два. Ця жінка швидкість перед патрулем знизила. Але камера кілометром раніше безжалісна.
Правоохоронець:
- Вона каже складайте протокол, але знімати не потрібно.
Порушниця ПДР:
- Суперсенсація! А де фото, яка швидкість?
- 86 км за годину.
- Точно так їхало "Жигулі".
- А ви погоджуєтесь з порушенням?
- Ні, я не погоджуюсь.
Жінці виписують штраф. А фото зберігають і додають до адмінпротоколу. І ще одна перевага - на відміну від "Візира" ця камера навіть вночі фіксує номер та швидкість машини. Одне "але" - таких пристроїв навіть у Києві обмаль. Масово закупатимуть їх тільки якщо профінансують.