Відтепер на українських дорогах усі рівні, і "ксива" перед носом даївця не врятує. Автоінспекція оголосила війну "навороченим" папірцям. Їхніх власників обіцяють карати за порушення правил дорожнього руху як простих смертних.
Правоохоронець та водій:
- Будь-ласка, ваш технічний паспорт.
- А що мало візитки вам?
- Дана візитка не дає вам права їздити без документів та не надає переваг у русі. Дану візитку ми вилучаємо. Техпаспорт маєте?
- Маю.
Ні брат, ні сват, ні друг - відтепер жодні "зв'язки" не допоможуть уникнути відповідальності, стверджують львівські правоохоронці. Продовж місяця вони відловлювали водіїв з "блатом". Врожай виявився чималий.
Василь Струс, керівник ГУ ДАІ у Львівській області:
- Буквально місяць назад нашими працівниками було виявлено 73 факти, коли водії, щоб уникнути того чи іншого порушення, користувалися певними візитівками, певними посвідченнями.
Зупиняють усіх - незважаючи на посаду чи марку автівки. Говорять, найчастіше знайомствами користуються власники крутих іномарок.
Затриманий кермувальник техпаспорта так і не знайшов, мовляв, забув удома. Після підписання протоколу та арешту легковика усю свою агресію виплеснув на журналістів.
Порушник:
- Чи часто ви користуєтесь візитками в такий спосіб?
- Хто вам дав право мене знімати!
Візитку горе-водія знищили: таке покарання чекає на кожного, хто уникатиме штрафів через знайомства. Щоправда, левова частка "ксив" - звичайна макулатура, бо не є оригіналом.
Василь Струс, керівник ГУ ДАІ у Львівській області:
- Ці посвідчення чи візитні карточки взагалі не мають відношення до тої чи іншої посадової особи, є дуже багато підроблених. Ми їх, звичайно, вилучаємо і знищуємо.
Відповідальності за пред'явлення таких "документів" ще немає, але таким спритникам не уникнути максимального штрафу за порушення правил дорожнього руху. До того ж, вони стають об'єктами прискіпливої уваги, запевняють міліціянти.