Більше трьохсот нелегальних мігрантів - такий вилов українських правоохоронців за останні два тижні. Це не лише іноземці, які намагаються транзитом потрапити до Європи. В пошуках кращого життя в Україну їдуть безробітні із сусідніх країн.
Підзаробити грошенят на одному з південних курортів України вирішили восьмеро громадян Молдови. Кілька місяців працювали на будівництві. Від стороннього ока не крилися. З перевіркою документів до них навідалися правоохоронці - дозволу на роботу в Україні у заробітчан не було.
Затриманий:
- Березанский суд рассмотрел, признал факт правонарушения. "И мы вынуждены вас выдворить в добровольном порядке с Украины".
Та для нелегалів закони України - не указ. Тож чоловіки залишилися працювати. Міліціянти прийшли вдруге. Вилучили паспорти, зняли відбитки пальців.
Правоохоронець:
- Мы всем в паспорта поставили одинаковые отметки. Принято решение о выдворении.
Такою гостинністю громадяни Молдови не задоволені. Кажуть, їхали сюди цілком легально.
Затриманий:
- Сделали документы, сделали проход.
- То есть, вы считали, что едете сюда легально работать?
- Ну, да. Какие проблемы? Буду работать спокойно. Никто не тронет.
Та депортувати нелегалів з України стражі порядку не мають права. Рішенням суду будівельники у відведений термін мають виїхати добровільно. Але за цей час вони можуть сховатися чи змінити місце роботи. Хоча відводять очі й говорять про свою законослухняність.
Затриманий:
- Ну, поеду домой. Что мне делать? Буду искать другую работу. По-любому, мне надо ехать домой.
- В дальнейшем планируете сюда приезжать?
- Нет, уже все. Мне все надоело. Я больше сюда не приеду.
Боротися з нелегалами важко, бідкаються правоохоронці: законодавство недосконале. Навіть якщо ці восьмеро й поїдуть додому, за півроку вони можуть повернутися. І все почнеться знову. А таких підпільних робітників та біженців в Україні тисячі.
Тарас Білаш, Владислав Гнатенко. НТН.