Не брешіть міліції, бо це кримінальна відповідальність. Останнім часом побільшало хибних заяв. Брехунів зовсім неважко викрити. Відтак, правоохоронці радять не випробовувати долі та не забирати в них час.
Людмила, мешканка м. Києва:
- В метро дернули сумочку.
- В смысле, дернули?
- Вырвали. Да, и там был паспорт.
- Где именно?
- На станции "Святошино".
Ця жіночка прийшла до правоохоронців у розпачі. Плаче, вкрали паспорт разом з мобілкою. Слідчі пожаліли бідаку. Та поведінка постраждалої здалася дивною. Її цікавило головно офіційне підтвердження злочину. Вже за кілька хвилин нерви заявниці не витримали, і вона розповіла вже зовсім іншу історію.
Людмила, мешканка м. Києва:
- А по правде, я его потеряла еще 6 февраля, а потому что документы нужны были на восстановление.
Міліціянти не здивовані. Такі заяви фіксують мало не щодня.
Руслан Зубков, командир роти охорони метрополітену:
- Громадяни приходять із заявою що проти них скоїли грабунок, але при виїзді слідчо-оперативної групи та відпрацюванню громадян пограбування не підтверджується взагалі. Вони втрачають з власної необережності.
Жіночка пояснила, що такий спосіб поновлення документів порадив їй товариш. От тільки забув повідомити про відповідальність в разі викриття.
Руслан Зубков, командир роти ЛУ міліції метрополітену:
- Якщо з власної необережності втрачають, то передбачено нашим законодавством штраф. Деякі заяви, які не підтвердилися. Згідно них зібрані матеріали і передані в прокуратуру для порушення кримінальної справи за ст. 383.
Із семи заяв тільки одна правдива. Така от статистика. Раніше серед заявників переважали ігромани, які тринькали на автоматах усю зарплатню. А коли розуміли, що сталося, удавали жертву грабіжників. Та, зазвичай, люди гублять речі з власної необачності. І це тоді, як на кожній станції голос у вагоні нагадує: не забувайте своїх речей.
Віктор, мешканець м. Харкова:
- Я обратился, потому что у меня возникла проблема. Я две недели назад потерял документы на машину. Пришла мысль в голову: чтобы восстановить, прийти в метро и заявить, что, якобы, украли.
Стражі порядку радять не випробовувати долі. Якщо проґавили особисті речі, ліпше змиріться. Адже за обман правоохоронців можна навіть потрапити за ґрати.
Олександр Дем'янчук. Святослав Мелешкін. НТН.