На українських вулицях триває війна з пивом. За вживання хмільного напою тепер навіть можна потрапити за ґрати, а поклали каральну функцію на міліціянтів. Новини з пивного фронту Луганська - від Євгена Соломіна.
Як поють у пісні, "Москва пьет пиво, Болгария пьет пиво, Литва пьет пиво…" Україна теж п’є пиво, а не можна, кажуть стражі порядку. Вже кілька місяців як набрав чинності закон про заборону розпивати спиртне на вулиці. Правоохоронці вирішили перевірити: чи встигли усвідомити нові правила українці.
Правоохоронець:
- Ви знаєте, що в нас зараз забороняється розпивати спиртні напої на вулиці?
- Ні, не знаю.
Черкаси.
Цей чолов'яга про заборону чує вперше. Виправдовується, пивом пригостили друзі - гріх не випити. Для міліціянтів це не аргумент.
Правоохоронець:
- Розпивання пива, алкогольних або слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях, або поява в громадському місці у нетверезому виді. Тобто, ви розпивали на вулиці, вас навіть в наркодиспансер не треба вести, ви розпивали пива на вулиці.
Після профілактичної роботи порушник заговорив зовсім по-іншому.
Затриманий:
- Обіцяю більше в місті пива не пити, і нікому не хочу бажати пиво в місті, краще пити пиво вдома. Тому що в місті пити пиво заборонили, пийте пиво вдома - і все буде добре. І не треба в місті не курити, і не пити, це дуже шкідливо для оточуючих.
Сергій Альошкін, заступник керівника управління громадської безпеки ГУ міліції у м. Черкасах:
- Якщо громадянин адекватно і нормально буде реагувати на зауваження працівників міліції, то такі громадяни будуть попереджуватися тільки. Якщо громадяне, відповідно, не будуть реагувати на зауваження, то на них накладатимуться адміністративні протоколи та стягнення у вигляді штрафу.
Луганськ.
Правоохоронець:
- Вы находитесь в общественном месте - парке, и пиво распивать запрещено.
Не відали про заборону й луганці Олександр та Микола.
Мешканець м. Луганськ:
- Мы о таком не знали. Всегда пили пиво. Никогда не обращали внимания. Вроде как, люди с пивом ходят. Ну, не знаю.
Незнання не захищає від покарання, кажуть стражі порядку і штрафують двох порушників.
Андрій Соколов, дільничний інспектор Луганського МВ міліції:
- Данные молодые люди совершили правонарушение нарушив ст. 178 админкодекса Украины - распитие пива и слабоалкогольных напитков в общественном месте. Они будут доставлены в райотдел для составления протокола.
Луцьк.
Тверезі у головному парку Луцька дивуються, чому всі спеціальні місця для куріння та пиятики відпочивальники з пивом ігнорують. Таких штрафувати потрібно, обурюються вони. Коли міліціянти затримують порушників, ті одразу стають поборниками тверезості.
Артем, мешканець Луцька:
- Я ставлюся до цього позитивно. Бо такі діти маленькі розпивають горілку. Не можна пити, треба займатися спортом.
Місць, де такі як Артем частіше за все "займаються спортом", у Луцьку хоч греблю гати. Їх контролює патрульно-постова служба.
Олександр Саливончик, заступник командира взводу ППС Луцького МВ міліції:
- Перш за все, це - на зупинках громадського транспорту, дворах будинків, парках, скверах. На даний час зложили ми 5 протоколів за розпивання спиртних напоїв. Пиво, горілка.
За кілька місяців заборони правоохоронці зафіксували кілька тисяч правопорушень. І то не все, кажуть вони. Адже пік припаде на спекотні літні дні.
Борис Сачалко, Євген Соломін, Наталя Таран, Олександр Стернічук, НТН.