Вибухонебезпечний відпочинок у Києві. Ліс, що поряд із цвинтарем, замінований. Місцеві кажуть, земля просто нашпигована набоями часів великої вітчизняної. Проте, люди все одно приходять на цю територію і смажать шашлики. Повоєнні сюрпризи бачив на власні очі й Олександр Дем'янчук.
Сергій і Роман - велосипедисти-аматори. Цей ліс вони об'їздили вздовж і впоперек. Та після цієї прогулянки мають намір змінити маршрут. Хлопці ледь не наскочили на чималого гарматня. Сергій визначив: один з набоїв у бойовому стані. Одразу викликав рятувальників.
Сергій Павленко, мешканець м. Києва:
- Мы на велосипедах проезжаем мимо. Просто сейчас проходили с велосипедами - и увидели.
- И как вам после этого?
- Будем ездить осмотрительно.
Цей чоловік також гуляв лісом. Сів відпочити майже поряд зі набоями. Каже, не боїться, адже тут такого добра повно.
Микола, мешканець м. Києва:
- Я шел, а меня обгоняет паренек с сумкой. Несет 5 снарядов сорокапяток. Вы меня извините, но это поколение дебилов.
На місце приїхали рятувальники, міліціянти й вибухотехніки. Одні обгородили небезпечну зону, інші оцінили ситуацію.
Олег Костюченко, старший інспектор Деснянського РУ МНС м. Києва:
- Це арт-снаряди різних калібрів. Це - 76, а це - 120. Да, він у зарядженому стані, і такі знахідки - до них підходити не можна.
За півгодини неподалік МНС-івці виявили ще два набої. Та це не весь вилов. Далі підказав ось цей шукач реліквій. Його цікавлять більше монети. Проте, знаходив і гарматні. Але до рук їх не брав.
Шукач реліквій:
- Эти вещи никакой опасности не представляют, если не ложить в костер.
Проте, рятувальники радять не бути такими самовпевненими, і про кожну знахідку повідомляти їх або міліцію. Гарматні набої, що їх знайшли цього дня, відвезуть на спеціальний полігон і знищать.
Олександр Дем'янчук. Олександр Данилов. НТН.