Багатозначне свято. У харківський виправній колонії - День захисника Вітчизни. Крім того, профілактична акція проти СНІДу та концерт. Хіпхопери "з-за паркану" розважали засуджених треками про тяжку долю, про правду та кривду, про свободу та зраду.
Гурт з передмістя Харкова, "Солоницевський синдикат". Не зрозуміло, це концертні костюми чи просто у них одяг такий. Підлітки намагаються розмовляти з авдиторією її мовою.
Зала колонії - напівтемна, без опалення, зі стелі крапає вода. Звук із старезної апаратури. Зі сцени лунають тексти, в яких молитва поєднується з лайкою. Концерт у колонії присвячений Дню захисника вітчизни.
Цей гурт так і називається "Одні з тих". Вони місцеві, відбувають покарання.
Станіслав Ващенко, засуджений:
- Не, ну я со свободы занимался вообще музыкой. Но тут уже год - год занимаюсь музыкой. Да, здесь мы познакомились, встретились, начали писать вместе как-то. Ну, и получается, вроде.
Окрім вітань захисникам Вітчизни, які тимчасово перебувають за ґратами, захід має ще одну мету: розповідати засудженим про профілактику СНІДу. Організатори акції наводять цифри: тут, у колонії, ВІЛ-позитивних - три відсотки.
Юрій Іменинник, засуджений:
- Это проблема очень глобальная, и какая разница - в какой день. Если ее поднимают, начинают поднимать, уже правильно. Я сам раньше употреблял наркотики. Представляю глобальную проблему, какая сейчас в Украине по этому поводу.
Боротися зі СНІДом допомагають прості рими та невибагливі мелодії. Хіп-хоп музика - жанр, зрозумілий аудиторії, вважають організатори. І саме вона допомагає ув'язненим побачити світ з кращого боку.
Олексій Оснач, голова громадської організації:
- Очень тяжело завоевать доверие этих ребят, потому что они могут быть озлоблены, их поведение проблематично. Но наша задача - на своем личном примере показать, что выход есть. Что жизнь - она позитивна.
Ганна Силаєва, В’ячеслав Душка, Харків, НТН.