До лікарні малюк потрапив уже при смерті. Медики кажуть, хлоп'я щонайменше тиждень тяжко хворіло вдома, у селищі Жовтневому. Батьки швидкої не викликали, лікували власне похмілля. За свідченнями односельців, дитина ледь розмовляла і майже не ходила. Нині в хаті про маленького Миколку нагадує хіба що стара іграшка, фотографії - жодної.
Валентина Передерій, мати:
- Хоть і лежав, але веселенький був. Таблеток ніяких не давала. Якби кашляв, то от кашля мікстури б купляли, а то ні температури, ні кашлю.
Володимир Кича, керівник відділку міліції с. Жовтневого:
- Якщо б вчасно було повідомлення лікарям, що дитина знаходиться в такому тяжкому стані, то лікарі б її спасли.