Та проблеми не тільки на дорозі, до неї ще треба дійти. Та так, щоб не вбила зламана гілка або обірвані електродроти.
Лікарняний колапс. До київських лікарень ні підійти, ні під’їхати. А ще вони опинилися без світла. Засніжені гілки поламали опори освітлення.
Місцевий лікарняний електрик бідкається: що ж це буде? От-от має під'їхати машина швидкої допомоги. Одну вже ледве не привалило гілками: не хочеться ризикувати другою.
Віктор Цимбал, електрик:
- Вийшов обрив. Лінія відключена зараз. Треба визивать. А це дорога от лікарні.
За останню ніч у рятувальників уже своєрідний гумор з’явився. Жартують, якщо на вашу голову ще досі не звалилася засніжена гілка - значить ви або під щасливою зіркою народилися, або злощасну гілку вони вже спиляли.
Рятувальник:
- А що потім буде з цими гілками?
- Гілки будем сушить на чай.
Пилка - в руки, чоботи - на ноги. А щоб не промокали - целофанові кульки, діляться секретами рятувальники. Розчищати дорогу до лікарні прибули після десятка врятованих дворів. Тепер навіть втоми вже не відчувають
Рятувальник:
- Ну, метрів 300.
- А важко рубати?
- Ну, як, важко. По коліна в снігу.
Не пощастило мешканцям цієї вулиці. Ще зранку обірвався електричний кабель, а відключили електрику лише надвечір. До того часу підступні дроти гепнули струмом кількох киян.
Микола Кіфа, мешканець м. Києва:
- Тут ходили люди з банку, їх било, но так, легенько. Потом йшла жінка, її сильно вдарило. Вона впала. Їхав якийсь мужик джипом. Він взявся рукою, хотів відкинути, але його так … що його ледве відірвали.
Найбільше постраждала Київська Оболонь. Вночі її засипало, як кажуть, з голови до п'ят.
Віталій Карвовський, керівник аварійно-рятувального загону:
- Перекрывали автодороги в районах больниц, наши машины разбирали завалы, разрезали деревья.
Вісім десятків МНСівців рятують Київ від снігового завалу. Це весь підрозділ спеціального призначення. Рятувальників навіть повикликали з відпусток.
Віталій Карвовський, керівник аварійно-рятувального загону:
- За эту ночь наши экипажи машин еще ни разу не вернулись на базу, все на выезде вторую ночь и второй день. Как правило, основные аварии - падения деревьев на проезжую часть и на автотранспорт.
За таким графіком бійці МНС працюватимуть іще зо два дні. Доки негода не відпустить.
Борис Сачалко, Аркадій Моос, Віталій Савенко НТН.