Він з'являється, коли захоче. Приходить, коли ніхто не чекає. Він не слухає благання людей і вимагає віддати йому гроші. Люди з острахом передчувають його наступний візит. Ніхто не знає напевно - хто він, і звідки. Історія про містичного паркувальника.
Це Вулиця Боричів Тік, на столичному Подолі. А це люди, що працюють поблизу. Замість обіду вони йдуть обстоювати свої права. А саме - своїх залізних коней.
Цей п’ятачок - чи не єдине місце, де можна залишити свої автіки. Та ранком на людей чекав сюрприз.
Інна, працівниця банку:
- Мы приехали на работу, стоял на стоянке товарищ, в желтой, то ли салатовой жилетке и переписывал номера машин, которые заезжали на стоянку. На вопрос "что вы делаете, и что вы вообще здесь будет?" - он ответил, что стоянка с почасовой оплатой, где 7 гривен тариф в час.
Водії отетеріли. Подумки помножили восьмигодинний робочий день на оголошену цифру.
Інна, працівниця банку:
- Он не представился, в первый день на нем был бейджик, вроде как КТПС, но на следующий день на нем никаких распознавательных знаков не было, он просто в гражданской форме копал ямку для знака.
Встановлений знак про платне паркування - теж не першої свіжості. Весь зім’ятий.
Андрій, працівник банку:
- По нашему требованию, они должны предоставить документы соответствующие, которые подтверждают распоряжение КМДА: выделить данную земельную площадку под платную парковку.
Поспілкуватися із загадковим працівником Київтранспарксервісу знімальній групі "Свідка" не вдалося. Кажуть, він з’являється тут тільки вранці та ввечері: моніторить, які машини паркуються. Про події на Подолі ми спробували дізнатися від керівництва названого комунального підприємства. Спочатку кореспондентам "Свідка" призначили зустріч. Але потім проігнорували.
Шукати правди вирішили самотужки. На сайті Київтранспарксервісу є мапа платних парковань столиці. Жовтим кольором на ній позначено Поділ. Ось і вулиця Боричів Тік. Але про платні послуги тут не йдеться. Немає цієї вулиці і в переліку нововведених паркувальних майданчиків. Відтак, хто ж то вирішив брати з людей побори - невідомо.
Андрій, працівник банку:
- Если платная, то пусть ставят охрану и ставят по 2-3 гривны в час, и мы с удовольствием здесь будем парковаться.
Та більшість водіїв нині не ризикує ставити свої автівки на п’ятачку. Адже знак про платне паркування ніхто не прибирає.
Якщо так піде й далі, люди обіцяють паркуватися на дорозі. Тоді заторів на цій вузенькій вулиці не уникнути.
Олена Ткаченко, Олександр Мироненко, НТН.