Таксисти, масажисти, телефоністи. У кожному місті є представники таких професій. Але в Полтаві все не так просто: таксисти вербують дівчат, телефоністи зв’язуються клієнтами, а юні особи під прикриттям масажу торгують своїми тілами. Хоча, насправді, таке буває не тільки в Полтаві.
Міліційні погони на жилети дорожніх ремонтників, замість сирени на даху авто - помаранчеві шашечки. Кілька хвилин перевтілення - і в руках правоохоронців злочинна група.
Один із затриманих і справді таксист, але не простий - такий собі керівник відділу кадрів. Серед пасажирок - старі знайомі. Ще кілька місяців тому він підвозив цих дівчат додому. Запропонував роботу масажисток, відвіз роботодавцю. За кожну нову працівницю отримав винагороду - 50 гривень. Що насправді треба було робити, дівчата дізнавалися згодом.
Затримана:
- Сказал, что у меня офис на дому, девчонки-массажистки, а потом уже рассказал, что с некоторыми клиентами нужно общаться по-другому.
На відверту пропозицію юні особи здебільшого погоджувалися. Хтось без батьків, хтось без роботи. Година інтимних послуг - 200 гривень. Сутенер обіцяв дівчатам половину прибутку, але грошей майже не давав. Зміна у кожної - 12 годин на добу, сім днів на тиждень. Утім, відмовити торгівцю тілами не наважувалися.
Затримана:
- Когда он на меня смотрел, у меня мурашки по коже просто бегали. У него какой-то взгляд бешенный становился.
До свого бізнесу 33-річний сутенер підключив з десяток осіб: телефоністів, таксистів, вербувальників. Знайти клієнтів було нескладно. В газетних оголошеннях майже відверто пропонувався інтимний масаж.
Вадим Лимаренко, оперуповноважений відділу ГУМВС України в Полтавській області:
- Зміст оголошення був такого плану: дівчина привабливої зовнішності, 20-25 років, володіє технікою масажу і розгляне будь-які пропозиції. Клієнти дзвонили, потім вже домовлялися про зустріч та надання інтимних послуг.
Нахабне оголошення злочинців і підвело. Саме завдяки йому правоохоронці й викрили всю злочинну групу. 10-ро її учасників дали підписку про невиїзд. Головний організатор під вартою. У слідчих усі речові докази - гроші, наркотики, списки клієнтів, свідчення дівчат.
Михайло Цимбалюк, керівник ГУМВС України в Полтавській області:
- Це вперше на Полтавщині вдалося задокументувати і знешкодити таку групу, яка діяла на протязі кількох років, де були чітко розподілені ролі. Про це свідчать речові докази, вилучені в процесі санкціонованих обшуків: номера мобільних телефонів, навіть приладдя для вживання наркотиків.
Незаконий обіг наркотиків, зберігання зброї та звідництво. Все це - старі подвиги головного спритника. Та тоді в тюрму він так і не потрапив, відбувся штрафами та умовним покаранням. Від ґрат врятувала довідка про неосудність. Прикриваючись раніше діагностованою шизофренією, звідник планував уникнути кримінальної відповідальності і цього разу. Але психіатрична експертиза діагнозу не підтвердила. Покарання світить тепер суворіше: щонайменше 7 років ув’язнення.
Інна Дудченко, Олександр Петрушко, Полтава, НТН.