Розповідатимуть, в основному, про те, як реагувати на спроби зґвалтування. Утім, небезпека чигає на представниць прекрасної статі й на вулиці. Жертвою ґвалтівника може стати кожна. Взимку, коли темніє о 3-й, а на людях великий зимовий одяг, злочинцям саме сезон. Втім, і за таких умов можна дати відсіч.
Темний підозрілий силует наближався. Вона йшла спокійною ходою, аж раптом почула швидкі кроки позаду. Ґвалтівник напав - не встигла й озирнутися. Усе життя жінка гадала – таке може статися з ким завгодно, тільки не з нею. Загроза виявилася реальнішою. Здебільшого прекрасна стать починає дбати про власну оборону лише після таких інцидентів.
Дмитро Шабанов, комерційний директор зброярні: «Самый легкий и простой способ защитить себя, женщину – конечно купить газовый баллончик».
Дешево й недорогим коштом – так називають цей товар у зброярні. Найдорожчий балончик - лише за 25 гривень. А ефект моментальний – очі не бачать, тіло свербить. Головне зорієнтуватися у вітряну погоду, бо газ може потрапити у обличчя жертві. На вибір пропонують і мініатюрні пістолети. Теж газові. Та ось продають - не кожному.
Дмитро Шабанов, комерційний директор зброярні: «Вот 760 гривен газовый пистолет. Помимо того, нужно потратить деньги на медкомиссию, на бланки разрешений, все их проплатить, раз в три года проходить комиссию. И он тяжелый, может быть грамм 800, его нужно носить всегда в сумочке».
Пістолет і відповідальність підвищує. І користуватися ним складніше - потрібної миті його треба витягти, відвести курок та нажати на гачок. Як варіант – уміти оборонятися голіруч.
Юрій Огньов, тренер з таеквон-до нарікає: «Жінки дбають про оборону вже після скоєних на них нападів. Утім, елементарний курс звільнення від захвату можна пройти за місяць».
Важливо відпрацювати рухи самооборони до автоматизму. Тільки тоді вони стануть у пригоді. Зіпсувати все може страх.
Юрій Огньов, міжнародний інструктор з таеквон-до: «Если психологически он уже победил, когда человек от страха не знает, как его зовут и где он сейчас находится, лучше спокойненько все отдать, пусть уходит, потому что он знает на что он идет, он уже переступил законную черту, он знает, что в любом случае он получит за это срок».
Фахівці не радять гратися в дівчину Бонда, коли зрозуміло, що з нападником не впоратися. А коли вже сталося лихо, важливо про це не мовчати. Саме для цього у столиці працює телефон довіри. Щодня психологи вислуховують сотні дзвінків і дають поради.
Катерина Володченко, психолог-консультант телефону довіри: «Им нужно вернуться в реальность, научиться понимать, что им ничего не угрожает и нужно жить. Безусловно, им очень важна поддержка родственников, которые не должны утешать по типу – не принимай так близко к сердцу, ну все пройдет, все уладится, это не утешение, это наоборот дает ощущение, что человека не понимают, поэтому нужна поддержка родственников, которые покажут, что они принимают эти чувства, выслушают».
Катерина каже, що зґвалтовані дівчата майже не дзвонять. Утім, як фахівець, жінка радить таки писати заяву до міліції і не звертати уваги на можливий громадський осуд. Бо ж те, що сталося, не вина представниці прекрасної статі.
За рік у столиці зареєстровано 25 випадків зґвалтування. Більшість злочинців покарали. Та постраждала проходить не одне коло пекла - доводячи, що інтим був не за її згоди. Проте, можливо, муки того варті – за зґвалтування садовлять за ґрати на 15 років. До того ж, таких злочинців у в’язниці не шанують.
Володимир Дмитренко, заступник керівника ЦГЗ ГУ МВД України в місті Києві: «Немедленно на место вызвать милицию, вот прямо на то место, где это произошло. Следующий момент – ни в коем случаи нельзя мыться, потому что немедленно нужно ехать на экспертизу. Ни в коем случае нельзя замывать пятна, выбрасывать одежду».