Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

6 лютого 2015, 23:20 Пограбування
У Києві почастішали крадіжки та пограбування
У Києві почастішали крадіжки та пограбування

В столиці кількість розбійних нападів і крадіжок цієї зими збільшилася удвічі, порівняно з тим самим періодом минулого року. Про це заявляють у київській міліції. Більшість злочинів уже вдалося розкрити, а правопорушників затримати. Що робити, якщо стали жертвою нападників, та по чию допомогу звертатися?

- Только купил продукты и возвращался домой.

Той вечір Руслан згадує з жахом. Все сталося у Святошинському районі Києва. Хлопець вирішив скоротити шлях, і з гіпермаркету до власного дому пішов через ліс.

Руслан Князев, постраждалий:

- Вышел в лес, смотрю - мне навстречу идут два ребенка цыганских, лет по 10-12. Прохожу еще метров двести, и мне на плечи падают две руки сзади, взрослого человека! Резко разворачивает, ставят подножку, тянут за капюшон, я наклоняюсь, один прыгает на спину, другой бьет по ногам. И начинают обшаривать по карманам.

Хлопець до останнього не віддавав нападникам свій рюкзак, аж поки не відчув біля горла ніж.

Руслан Князев, постраждалий:

- Они пытались его забрать, несколько раз ударили по ребрам! Я не отдал, в висок ударили, разбили нос. Он достает нож и надаваливает, и говорит: не отдашь- порежем.

Врешті, залишився без документів, музичного плеєра, а гроші й телефон хлопцю вдалося заховати від злочинців. Каже: розгледіти облич своїх нападників не встиг, та впевнений, що на нього напали роми, що якраз облаштували табір у цьому лісі. Цією дорогою до селища Коцюбинського щодня ходять десятки людей. Про мешканців хащів знають, а тому ввечері намагаються тут не з'являтися.

Ганна, мешканка с.Коцюбинського:

- Вже давненько тут, з літа, не скажу точно. Ми йдемо вдвох, нас не тронуть. Дітей тут повно, інші отут метал збирають. Жінку побили, за хлопця не чула, золото зняли, гроші одібрали!

Разом із правоохоронцями ми прямуємо до табору. Місцеві кажуть - до злочинів не причетні, а за дітьми наглядають.

- Ну я не знаю, ми тільки желізом занімаємося, ми такими ділами не занімаємося, у нас діти он маленькі!

Вероніка розповідає: до Києва приїхали із Закарпаття і пробудуть тут до весни. 

- То пока тяжело нам, то поки нема там роботи, а літом вже нам лучше, їдем.   

У міліції запевняють: грабують і влаштовують розбійні напади переважно безробітні. А національність тут ні до чого.

Тетяна Малишева, помічник керівника Святошинського РУ міліції м. Києва:

- Якщо особи звертаються, якщо вони звертаються із заявами, вони про це пишуть, в міліції про це знають, але більшість людей бажають замовчувати, але таким чином вони дають можливість правопорушникам так далі діяти.

Аби злочин не повторився - порушника треба затримати, впевнені у міліції, а тому радять постраждалим негайно телефонувати до них. Це збільшить шанси затримати нападника й довести його провину.