На Львівщині пограбували храм. Молодика привабили церковні скарбниці, звідти він украв близько 6 тисяч гривень пожертв. Та вже наступного дня його затримали правоохоронці.
Настоятель храму в селищі Брюховичах, що під Львовом, отець Ярослав розповідає: сліди ламання побачив у неділю вранці, коли прийшов до церкви.
Отець Ярослав, настоятель храму:
- Ми прийшли до храму, і паламар побачив, що ці двері є поламані. Придворна планка була відірвана. Тут видно знаки металу, що хтось добирався до храму.
Всередині не було двох скарбниць. Однієї - з пожертвами на храм, іншої - з грішми на будівництво сусідньої церкви. Разом, каже священик, близько 6 тисяч гривень.
Отець Ярослав, настоятель храму:
- Оця скарбона стояла отак, тут, де було написано, що це жертви на храм. І вибили ногами дверцята, як бачите. Замок цілий не руханий. Просто розбита скарбона.
Усвідомивши, що церкву обікрали, отець Ярослав пригадав - тиждень тому бачив під час служби дивакуватого чоловіка.
Отець Ярослав, настоятель храму:
- Він ходив по храмі, і, чомусь, ходив саме по тих місцях, де лежали скарбнички, стояли, чи десь там, і ніби знав, що якісь там, можливо, кошти лежать.
Усе це священик розповів міліціянтам. Вони за описом знайшли злодія - ним виявився двадцятип'ятирічний львів'янин. Молодик одразу зізнався у крадіжці.
Віктор Уланов, керівник Шевченківського РВ міліції м. Львова:
- По опису, по одягу, по поведінці працівники розшуку визначили по картотеці коло підозрюваних, і показали цю фотографію, і одразу попали в десятку. Займається - нічим. М'яко кажучи, краде. Людина ніде не працює.
Отець Ярослав, настоятель храму:
- Коли людина заходить в храм божий, і з храму краде, з церковної скарбони, то це є більший гріх в очах і Бога і людей, бо він не бере в одного, а бере в громади.
Тепер злочинець відповідатиме перед законом - сяде на кілька років за грати.