Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

21 травня 2010, 08:57 Пограбування
Через безтурботність банкірів кількість пограбувань банків виросла вдвічі
Через безтурботність банкірів кількість пограбувань банків виросла вдвічі

Скільки банки не грабуй - банкіри не лякаються. В більшості фінансових установ не з'явилося ані охоронців, ані камер відеоспостереження. У деяких навіть тривожних кнопок немає. Підсумки такої безтурботності невтішні: за останній рік кількість банківських пограбувань зросла удвічі. Більше про цю проблему знає Марина Борисполець.

Поки можна - треба красти. За таким принципом відбувається більшість банківських пограбувань. Щороку грабіжники дедалі нахабніші, а злочини - зухваліші. Невпинно зростає і кількість обібраних банків. 2006-го пограбувань було 16, наступні два роки - 28 і 29, а торік злодії навідувалися до банків аж сімдесят дев'ять разів! Найбільше страждають від розбійників столичні банки - на Київ припала четверта частина всіх нападів на банки, а розкрили тільки десять відсотків.

Валерій Валіневич, т.в.о. заступника керівника Головного слідчого управління МВС України:

- Розбійні напади особливо тяжкі злочини, і серйозність їх полягає в тому, що використовується фізичне насилля. Злочинцями використовувалася і вогнепальна зброя, все більше і сокири, і металеві прути, і газові та вибухові пристрої.

Та навіть це не змушує банкірів ретельніше охороняти довірені їм гроші. Часто в установах немає ані фізичної охорони, ані металевих ґрат і броньованого скла у віконцях кас.

Валерій Валіневич, т.в.о. заступника керівника Головного слідчого управління МВС України:

- Банківські установи мають стандартне приміщення, і в них можна поставити охорону так, що унеможливити злочини. Це не вулиця, яку не можна охороняти. І якщо технічними засобами обладнати, охороною, то можна в рази зменшити кількість злочинів.

Цього тижня теж не обійшлося без пограбувань. Троє молодиків обібрали банк у Луцьку. Грабіжники увірвалися до установи з самого ранку в медичних масках і рукавицях, з ножами в руках. Менше, ніж за дві хвилини, зловмисники збагатилися на кілька десятків тисяч.

Іван Прошковський, керівник УМВС України у Волинській області:

- Забрали 17 тис. 651 гривню, 1400 доларів і 1540 євро. Забрали ці гроші, і, перескочивши знов через бар'єр, зникли. Час знаходження їх в банку та момент виходу - 1 хвилина 40 секунд.

Грабіжників затримали за вісім годин після злочину. Правоохоронці переконані, що розбійники обрали саме цю банківську філію через погану охорону.

Андрій Гіль, прокурор Волинської області:

- Треба буде внести подання голові правління Нацбанку про позбавлення ліцензії цієї філії на ведення банківської справи, раз не можуть забезпечити нормальних, безпечних умов. І це нам треба буде зробити обов'язково.

Правоохоронці кажуть, намагалися лобіювати зміни до законодавства, аби змусити банкірів ретельніше охороняти кошти клієнтів. Та на пропозиції міліціянтів не пристав Національний банк. Тим часом, до банків усе частіше йдуть грабіжники, а фінансові установи продовжують економити - на охороні.

Марина Борисполець, Аркадій Моос, НТН.